Група компаній НІКО і ВБФ "Крона" підтримали чотири екологічних проекти

Український форум благодійників повідомляє, що у регіонах розпочали впроваджувати екологічні проекти, які підтримав Фонд "Крона" за сприяння ГК "НІКО". Гранти отримали чотири організації, які запропонували оригінальні інноваційні рішення екологічних проблем у своїх громадах.

У Чернівецькій області на терені національного природного парку «Хотинський» у Дністровському водосховищі буде створений репродуктивний центр для відтворення цінних видів риб. Цього року Буковинські природодослідники розпочнуть відтворювати цінний зникаючий вид Дністровської стерляді. А в селі Петриківці Дніпропетровської області з'явиться "заповідник темного неба". Тут вулиці будуть освітлені екологічними ліхтарями, які відповідають міжнародному стандарту темного неба. Це світлодіодні екрановані ліхтарі, обладнані функцією місячно-резонансного освітлення – змінюють режим в залежності від освітленості нічного неба, що ощадить енергію та знижує рівень світлового забруднення. Завдяки цьому на Петриківщині активно почав розвиватись астрономічний туризм.

Уздовж прибережної зони річки Сіверка поблизу Юріївського ландшафтного заказника на Київщині активісти прибрали 200 кв.м. стихійного сміттєзвалища. Саме на цій території завдяки проекту проведуть роботи з розчищення 5 км русла і відновлення джерел річки та створять ландшафтний парк для жителів і гостей села Віта Поштова. Екологічні майстерні під відкритим небом, сідбомбінг, зелене арт-кафе, сонячні зарядки для мобільних телефонів, велосипедні доріжки - все це наповнить зелений ко-воркінг на території скверу в центрі Сєвєродонецька Луганської області. Еко-сквер загальною площею 2,5 га буде обладнаний сучасними демонстраційними моделями інноваційної енергетики і пропонувати містянам спільні екологічні активності.

Партнери і виконавці проектів: Громадські організації «Витянський клуб рибалок та мисливців», «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець», «Всеукраїнська асоціація «Темне небо», «Буковинське товариство природодослідників».