На Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA пройшла акція «Не викидай! Утилізуй!»

Нас не може не тішити той факт, що ще більше українців усвідомлюють шкоду навколишньому середовищу від люмінесцентних ламп, елементів живлення та вживаної оргтехніки. Ми це можемо сміливо заявляти, зважаючи на результати акції «Не викидай! Утилізуй!», яка пройшла 26 березня на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, передає 1+1 медіа.

Вже вшосте ми, разом із нашими партнерами «Екологічними інвестиціями» та «Україною без сміття» безкоштовно приймали від вас небезпечні відходи, щоб передати їх на безпечну утилізацію.

За один день нашої роботи на фестивалі ми зібрали:

  • 456 ламп
  • 49 термометрів
  • 16 кг елементів живлення
  • 15 кг оргтехніки
  • 1 кг фармацевтики

Ми помітили, що на кожній зустрічі з вами, у вас виникає багато питань про правильне поводження з різними видами відходів, тому вирішили зібрати вас в одному місці на 1 год, розказати вам, про певні правила поводження з відходами та просто поділитися власним досвідом. Темою цієї зустрічі «Екоорієнтовна поведінка. Модний тренд чи необхідність?».

Про що ми говорили?

  • Прості кроки, які я можу зробити вдома, в офісі або у школі, щоб продовжити життя планеті та кожному з нас. «1+1 медіа»
  • Чому лампи впливають на кожного з нас, навіть після того, як перестають світити? Чому їх важливо віддавати на переробку?   «Екологічні Інвестиції»
  • Роздільний збір сміття. Як організувати вдома? «Україна без сміття»

Якщо у вас вдома є вже використані люмінесцентні лампи, батарейки, вживана оргтехніка – не викидайте їх до смітників! Відпрацьовані люмінесцентні лампи містять токсичну речовину I класу небезпеки – ртуть. Якщо ж помножити кількість населення України на кількість ламп, що використовує українець вдома, то щороку до смітників потрапляє понад 500 кілограмів ртуті. Водночас лише один її грам, який потрапив у довкілля, здатний призвести до забруднення (перевищити рівні гранично допустимих концентрацій) понад 3,3 млн кубічних метрів повітря чи 200 тис. кубометрів води. Небезпека ще й у тому, що ртуть акумулюється органами людей та тварин назавжди.