Бієнкові плавні: відродження життя завдяки підтримці компанії Coca-Cola

Вода ‒ безцінний ресурс для життя і здоров'я не лише людини, а й глобальних екосистем планети. І одна з важливих цілей у рамках соціальної відповідальності системи компаній Coca-Cola ‒ захищати та відновлювати цей ресурс.

Минулого року напередодні Всесвітнього тижня води Coca-Cola оголосила про те, що їй вдалось повністю відновити обсяг води, витраченої на виробництво напоїв. До того ж компанія досягла цієї мети на п'ять років раніше наміченого терміну. Такий результат став можливий завдяки участі в багатьох водоохоронних громадських проектах у різних країнах. В Україні одним з визначних досягнень компанії стало відновлення водних фондів у Бієнкових плавнях на Кінбурнській косі.

Відновлення водойм на Півдні України

Унікальний природний парк Кінбурнська коса знаходиться у дивовижному місці Миколаївщини ‒ на Кінбурнському півострові. Цей мальовничий природний комплекс з річками, болотами і виходом до моря ‒ середовище проживання багатьох рослин і тварин, серед яких є такі, що не зустрічаються більше ніде в світі. На жаль, через недбале ставлення ця унікальна частина України ледь не загинула. Ще в листопаді 2014 року тут була майже пустеля: солона земля, висохлі канали та озера. Рідкісні птахи зникли. Флора і фауна повільно стала гинути.

У листопаді 2014 року Українське товариство охорони птахів у партнерстві з компанією «Кока-Кола Україна»  розпочали спільну роботу на території Національного природного парку «Білобережжя Святослава» по відновленню Кінбурнської коси. Спільними зусиллями за допомогою техніки розчистили водойми і канали, поглибили русла, прибрали сміття й надлишкову рослинність ‒ для того, щоб забезпечити нормальне функціонування Бієнкових плавнів.

Завдяки цьому канали й озера наповнилися прісною водою. А загальна площа врятованих водойм склала не менше 400 гектарів. За оцінками експертів, на квітень 2015 року, у Бієнкові плавні вдалося повернути 2,5 млн метрів кубічних дніпробузької води.  Це дозволить протягом 20-30 років підтримувати сприятливі умови для відновлення й розвитку фауни і флори водно-болотних угідь.

Оскільки ці озера через свою невелику глибину добре прогріваються сонцем, вони є унікальним місцем для нересту дніпровської риби. Повернулися у плавні й рідкісні птахи ‒ пелікан рожевий, кулик довгоніг, чоботар.

Соціальна відповідальність Coca-Cola

Цей проект відповідає глобальній стратегії компанії, адже Coca-Cola виробляє напої, основним інгредієнтом яких є вода. Це є правильним і для бізнесу, і для суспільства. І це хороший приклад для України.

Голова Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін розповів, що за роки існування організації вдалося реалізувати багато природоохоронних проектів саме завдяки фінансовій, моральній та інтелектуальній підтримці міжнародних організацій, однією з яких є компанія Coca-Cola. Він закликав активніше сприяти природоохоронним ініціативам в Україні, оскільки без фінансової допомоги відновлення природних багатств неможливе.

Щоб показати всім красу Бієнкових плавнів, де живуть унікальні птахи із Червоної книги, компанія «Кока-Кола Україна» спільно з National Geographic провела фотоконкурс «Птахи водойм». Переможці конкурсу отримали можливість відвідати Бієнкові плавні та спостерігати за рожевими пеліканами й іншими водоплавними та коловодними птахами у цьому унікальному місці.

Проблеми відновлення водних ресурсів і надалі лишатимуться важливими для компанії, адже необхідно не лише створювати цінності, а й зберігати вже існуючі.