Фіолетовий день: Санофі привертає увагу до потреб 100 тисяч пацієнтів з епілепсією в Україні

Санофі в Україні, провідна компанія у сфері охорони здоров’я, підтримує проведення спеціальних заходів у 4-х містах України, приурочених до Фіолетового дня. Серед ініціатив – освітні лекції для дітей з епілепсією та їхніх батьків у Києві, Івано-Франківську, Харкові та Дніпрі, зйомка інформаційного відеоролика для пацієнтів і телеконференція для лікарів «Шлях пацієнта від дитячої до дорослої епілепсії». Основне завдання цих заходів – підвищити рівень обізнаності українців про епілепсію, сприяти підтримці пацієнтів та їхніх близьких, а також боротьбі зі стигматизацією захворювання.

Епілепсія – четверте у світі за кількістю хворих неврологічне захворювання, яке характеризується розладами діяльності мозку. За даними Міжнародної протиепілептичної ліги і Бюро епілепсії, у 90% пацієнтів воно розвивається ще у дитинстві, 70% випадків піддаються успішному лікуванню. У світі налічується близько 50 млн. хворих на епілепсію1, в Україні – близько 100 тис. пацієнтів2 та ще понад 25 тис. дітей з цим діагнозом.

Однією з основних проблем пацієнтів з епілепсією сьогодні є не тільки доступ до лікування, але й стигматизація, з якою вони стикаються протягом життя. Вона виникає не через особисте негативне ставлення до пацієнтів, а скоріше через те, що люди не знають, як правильно поводитися з хворими на епілепсію, тому уникають контакту з ними.

Володимир Мартинюк, головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності “Дитяча неврологія”, директор Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України: «В Україні спеціалізована медична допомога хворим на епілепсію знаходиться на досить високому рівні та відповідає європейським стандартам. Ми вже досягли майже 70% ефективності у лікуванні епілепсії, як і в більшості країн Європи. Це надзвичайно високий показник – 20 років тому він не перевищував 40 – 50%. Наразі пріоритетними для нас є інші завдання – подолати стигматизацію по відношенню до дітей з епілепсією, їхню дискримінацію у галузі освіти та зменшити фінансовий тягар на придбання ліків для сімей з дітьми, хворими на епілепсію».

Віталій Кірик, керівник підрозділу визнаних препаратів та брендованих генериків Санофі в Україні: «Важливо розуміти, що епілепсія – одне з найпоширеніших неврологічних захворювань у світі. Хвороба має вагоме психологічне навантаження на пацієнтів та їхні сім’ї, що впливає на рівень адаптації людей з епілепсією в суспільстві. Тому завдання Санофі полягає не тільки в розробці ефективних терапевтичних рішень, а й у здійсненні підтримки людей з епілепсією та підвищенні рівня обізнаності населення про захворювання».

Протягом останніх трьох років Санофі в Україні реалізує медико-соціальний проект, спрямований на підвищення обізнаності населення та соціальної адаптації людей з епілепсією. В рамках кампанії були проведені круглі столи з представниками медичної спільноти, громадських організацій та представників влади, майстер-класи для медичних фахівців та широкого загалу, вебінари та семінари для вчителів “Увага: епілепсія”, запуск регіональних шкіл епілептолога, допомога у розробці буклетів про надання першої допомоги при епілепсії та інформаційних матеріалів для педагогів і лікарів.