Еко-уроки від Кока-Кола Україна: як школярі та студенти вчаться берегти воду

Збереження водних ресурсів ‒ це проблема не одного покоління. Тому освітня діяльність ‒ чи не найважливіше, що можна зробити задля вирішення цього питання. Наприклад, компанія “Кока-Кола Україна” разом із Програмою розвитку ООН в Україні та місцевими партнерами проводила роботи з відновлення деградованих торфовищ в Чернігівській області. Але проект мав важливе продовження у тому ж Ніжинському районі. До Дня води, який в усьому світі відзначали 22 березня, тут провели та підбили підсумки двох конкурсів: малюнка на тему збереження водних ресурсів серед школярів та плану уроку на еко-тематику серед студентів місцевого педуніверситету.

До речі, творчість школярів вирішили не обмежувати, тому приймали не лише малюнки, а й літературні твори. Усього учні ніжинських шкіл подали 49 робіт, серед яких і обрали переможців. Призові місця розподілили серед учасників з молодших та зі старших класів.

Школярам подарували фарби, мольберти та енциклопедії.

Паралельно у Ніжині провели ще й конкурс серед студентів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя на кращий конспект еко-уроку.  

Участь брали студенти природничо-географічного напрямку, для яких тема водних ресурсів як раз є близькою та важливою. До того ж, складання конспекту уроку  ‒ чудова практика для майбутніх педагогів.

Свої плани показали 19 студентів, серед них методисти обрали три найкращі. Але на цьому все не завершується. Вже найближчим часом студенти-переможці зможуть провести свої уроки у школах, які, в свою чергу, брали участь у конкурсі малюнків. Отака вийшла кооперація, завдяки якій ніжинська молодь зможе ділитися знаннями по збереженню ресурсів природи.