Кожна гривня доданої вартості «Кока-Кола» генерує близько 12 додаткових гривень для української економіки

12 квітня у Києві відбувся форум «Чому прямі іноземні інвестиції важливі?». Під час заходу розглядався вплив іноземних інвестицій на економіку України на прикладі дослідження GfK Ukraine про Систему Компаній Кока-Кола.

Досліждення показує, що, незважаючи на складну економічну і безпекову ситуацію, у 2015 році «Кока-Кола» інвестувала в Україні 15 мільйонів доларів. А на кінець 2015 року обсяг інвестицій Системи Компаній склав 490 мільйонів доларів США, або 1% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в країні.

«Економічний ефект від діяльності Системи Компаній Кока-Кола в Україні ми називаємо «Ефект 12», що означає, що кожна гривня доданої вартості «Кока-Кола» генерує близько 12 додаткових гривень для української економіки», - зазначив Константінос Спанудіс, Генеральний директор Кока-Кола Беверіджиз Україна.

А  загальна сума усіх доданих вартостей, що утворюються завдяки бізнесу «Кока-Кола», оцінюється дослідженням на рівні 4,9 мільярдів гривень, що відповідає 0,25% ВВП.

Це стало можливим завдяки багаторічним інвестиціям Системи Компаній Кока-Кола у виробництво, маркетинг та дистрибуцію. Крім того, варто пам’ятати про соціальний ефект від створення робочих місць протягом всіх цих 25 років роботи компанії в Україні.

Так, у 2015 році у «Кока-Кола» працювало 1650 співробітників. А дослідження показує, що 1 робоче місце у системі компаній зумовлює 17 робочих місць на пов’язаних підприємствах.

Голова офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів зауважила: «Іноземні інвестори створюють робочі місця, впроваджують нові технології, запускають цілий ланцюжок економічних відносин, створюючи так званий «мультиплікативний ефект». З’являється додатковий попит на продукцію вітчизняних компаній, які тепер отримують збут для своєї продукції. Виграють усі сторони».