Результати конкурсу соціальних проектів від групи Метінвест "Місто – нашими руками" (Маріуполь і Кривий Ріг)

СКМ повідомляє, що конкурс соціальних проектів "Місто – нашими руками" проводиться в Маріуполі вже шість років. Група Метінвест виділила 1,5 млн грн на реалізацію соціальних ініціатив маріупольців у рамках конкурсу "Місто – нашими руками". 11 квітня було визначено 19 найкращих проектів з розвитку Маріуполя, автори яких отримали грантові сертифікати на суму до 100 тис. грн.

Конкурс соціальних проектів "Місто – нашими руками" проводиться в Маріуполі вже шість років. Цього року на розгляд експертної ради маріупольці подали 140 заявок з пропозиціями з благоустрою та озелененню міста, розвитку туристичної інфраструктури, освітніх, культурних і творчих ініціатив.

Завдяки ідеям місцевих жителів і підтримці металургійних комбінатів ім. Ілліча й "Азовсталь" у Маріуполі незабаром з'являться нові ігрові та спортивні майданчики. Розпочнеться реконструкція пірсу на міському пляжі, продовжать облаштовувати ділянку пляжу біля залізничного вокзалу. А в Приморському районі приведуть до ладу оглядовий майданчик – висадять дерева та квіти, встановлять лавки, світильники, урни, а доріжки вимостять плиткою. Також заплановано  створення центру психоемоційної підтримки й арт-терапії, інформаційно-туристичного центру "Вежа" і простору для реабілітації дітей за методикою Монтессорі. Вже розпочалася реалізація проекту зі створення скверу на вулиці Сонячній.

Виступаючи на нагородженні переможців конкурсу, перший заступник міського голови Маріуполя Олександр Голтвенко відзначив внесок учасників у розвиток Маріуполя: "Сьогодні взаємодія міської влади, громади та бізнесу переходить у сучасний європейський формат. За допомогою жителів ми спрямовуємо фінансові ресурси саме туди, де вони принесуть найбільшу користь нашому місту. Активність городян у таких проектах, як "Місто – нашими руками", допомагає розвивати Маріуполь".

"Завдяки маріупольцям підтримку отримують конкретні й актуальні для міста соціальні ініціативи. Ідеї, які раніше були лише мріями, тепер за допомогою металургів можуть реалізувати самі жителі", - підкреслив генеральний директор МК "Азовсталь" Енвер Цкітішвілі.

Генеральний директор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко підкреслив, що конкурс "Місто – нашими руками" дав людям реальну можливість змінювати, покращувати та розвивати Маріуполь. "75 проектів, п'ять мільйонів гривен – за шість років свого існування конкурс став ефективною платформою підтримки по-справжньому народних проектів. Учасники конкурсу – це прості жителі, які бачать у рідному місті не лише проблеми та недоліки, але й можливості. І вони перетворюють можливості на конкретні проекти, які роблять життя в Маріуполі кращим", - сказав Юрій Зінченко.

Окрім того, підбили підсумки конкурсу соціальних проектів Групи Метінвест «Місто – нашими руками» і у Кривому Розі - передає СКМ. Переможці отримали грошові сертифікати на загальну суму 5 мільйонів гривень для реалізації своїх ідей.

За фінансової підтримки Інгулецького, Південного, Центрального й Північного гірничо-збагачувальних комбінатів у найближчі кілька місяців у місті обладнають віртуальну шкільну обсерваторію, створять спортивно-ігрові комплекси, побудують екстрим-центр, відкриють соціальні салони послуг і центр арт-терапії для майбутніх мам. У рамках програми відбудуться ніч індустріальної культури та рок-фестиваль.

Загалом цього року для участі в конкурсі було подано 210 заявок. Після публічного захисту проектів експертна комісія визначила 30 яскравих і суспільно корисних ідей.Щорічний конкурс «Місто – нашими руками» проходить у Кривому Розі всьоме. За цей час мешканці за допомогою комбінатів реалізували 171 ідею на загальну суму 13,5 млн грн. Проекти 2017 року спрямовані на розвиток бізнес-середовища і створення нових робочих місць, підтримку спорту і здорового способу життя, допомогу соціально незахищеним категоріям населення, формування умов для творчості й самореалізації жителів.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

- Ми прагнемо створювати гідні умови життя у містах присутності своїх підприємств. Конкурс «Місто – нашими руками» - це прекрасна можливість зустріти однодумців, ініціативних людей, яким небайдужа доля рідного краю. Переможці конкурсу – це люди, які своїми руками готові будувати комфортне майбутнє для себе і своїх дітей. Цього року до конкурсу приєднався і Південний гірничо-збагачувальний комбінат. Тепер ми зможемо втілити в життя ще більше оригінальних ідей містян.

Міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул:

- Підприємства Метінвесту – надійні партнери. Щороку завдяки спільній роботі міської влади, ГЗК і громадськості Кривий Ріг перетворюється. Відкриваються нові класи, творчі гуртки. Будуються сучасні дитячі майданчики і спортивні комплекси. Я радий, що всі учасники конкурсної програми, від організаторів до заявників, розуміють важливість якісних змін. Бажаю переможцям цього року вдалої реалізації проектів.

Ознайомитися зі списком проектів-переможців можна за посиланням: http://bit.ly/GNR2017KR . За детальною інформацією про конкурс звертайтеся до громадського союзу «Зелений центр Метінвест»: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 14, тел. 77-77-71.