ДП «Укрспирт» першим в Україні впроваджує Систему обліку активів

На ДП «Укрспирт» буде розроблено та впроваджено автоматизовану Системи обліку активів (СОА). Таке рішення було ухвалене керівництвом підприємства задля забезпечення контролю за використанням державного майна та прозорості діяльності компанії.

Метою системи є систематизація та управління всіма активами ДП «Укрспирт» та, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №672 від 28.07.2010 р. «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості», формування процесів передачі активів з Державних підприємств Концерну до ДП «Укрспирт» з урахуванням судових рішень та інших проблемних питань. Крім того, нова автоматизована система дасть змогу проводити аналіз ефективності використання державних активів, забезпечуватиме керівництво ДП оперативною інформацією та аналітикою. 

ДП «Укрспирт» є першим великим державним підприємством, де буде впроваджено подібну систему.

Заступник директора ДП «Укрспирт» Олександр Альохін вважає, що ця ініціатива та подальший досвід є важливими не лише для ДП «Укрспирт», але й в цілому для управління державними підприємствами.

Також, за його словами, процес управління активами є однією із важливих складових функціонування підприємства як господарюючого суб’єкта. Структура активів характеризує, в першу чергу, рівень мобільності майна підприємства, а також дозволяє визначити, за рахунок яких елементів ця мобільність забезпечується, зменшується або збільшується. Все це має велике значення для оцінки фінансового стану підприємства і можливостей їх покращення.

«Наразі є нагальна потреба систематизувати інформацію щодо усіх наявних активів ДП та отримати чітке уявлення про ефективність їх використання. Не таємниця, що велика кількість активів та численні юридичні суперечки до останнього часу ускладнювали управління галуззю з боку держави та провокували зловживання на окремих підприємствах. Автоматизована система обліку активів зробить роботу ДП більш прозорою та економічно ефективною, забезпечивши державу всією повнотою інформації», - наголосив він.

Заступник директора ДП «Укрспирт» розповів, що нинішня ініціатива є першим кроком до комплексної модернізації системи управління галуззю.

«Наша кінцева мета, яка збігається з кінцевою метою керівництва Уряду, – за допомогою сучасних технологій зробити роботу «Укрспирту» максимально ефективною, прозорою та зрозумілою для суспільства», - заявив Олександр Альохін.

Наразі триває робота над технічним завданням на розробку СОА. Після цього ДП «Укрспирт» проведе необхідні, визначені законодавством процедури, з метою залучення однієї з провідних українських компаній до розробки та впровадження системи.

Державне підприємство «Укрспирт» – найбільший виробник спирту та  спиртовмісної продукції в Україні. ДП «Укрспирт» створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 672 «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості», що була прийнята з метою удосконалення системи управління спиртовою галуззю та для підвищення ефективності використання державного майна.

ДП «Укрспирт» забезпечує сировиною цілий ряд галузей. Продукція підприємства незамінна при виготовленні лікеро-горілчаних виробів, у  фармацевтиці, медицині, парфумерії, виноробстві, кондитерській промисловості, тваринництві та інших галузях народного господарства. «Укрспирт» постачає інгредієнти для виробництва лакофарбових виробів, розчинників, технічних рідин для автотранспортних засобів.

Загальна виробнича потужність ДП «Укрспирт» – понад 36 мільйонів декалітрів на рік. Його роботу забезпечує 41 виробничий майданчик.

На підприємстві впроваджена та сертифікована система менеджменту якості, безпеки та екологічного керування: ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ХАССП (Hazard Analysis and Critical Control Points).