Мешканці київської висотки протестують проти магазину «АТБ»

Магазин «АТБ» у багатоповерхівці по вул. Краснова, 19 у Києві відкрили під крики «Ганьба!». Нині мешканці будинку наполягають, що супермаркет облаштували без дозвільних документів, з руйнуванням несучих конструкцій і без дозволу ОСББ. Про це повідомляє ЗІК.

У таких багатоповерхових будинках не має бути ні магазинів, ні перукарень, ні клубів, ні ресторанів! Люди приходять з роботи і повинні відпочивати!» – обурюється одна із мешканок Вікторія Чередниченко.

Люди навперебій розповідають знімальній групі “Останньої Інстанції” про те, як усе відбувалося. Ірина Таланчук описує, як минулого року, коли лише почалися роботи з реконструкції першого поверху, вона встала перед будівельним краном, але робітники вирішили просто не звертати на неї увагу.

«Коли почали руйнувати несучі стіни на першому поверсі 16-поверхової будівлі, ми, звичайно, забили на сполох», – пояснює Валентина Журавльова, член правління ОСББ будинку.

Коли у травні магазин все-таки відкрився, мешканці спробували заблокувати вхід. Однак потім, кажуть, їх почала поступово відштовхувати «група молодиків».

У самому «АТБ» агресію щодо людей категорично заперечують. Районний керуючий супермаркету Олексій Герасименко, щоправда, не може нам відповісти, чи давало ОСББ письмовий дозвіл на реконструкцію будинку. Але запевняє: «У нас є в наявності всі дозвільні документи. Ми виконали всі кроки для нормального порозуміння з сусідами».

Пан Герасименко навіть надає нам пакет документів, але серед них ми не знаходимо найважливішого – проекту реконструкції. Нам обіцяють надіслати його згодом. Але згодом ми отримуємо лише письмову відмову від юристів АТБ: мовляв, документ - конфіденційний.

Відтак ми шукаємо проект в КМДА, але там його теж немає. Однак є містобудівні умови і обмеження. Це – головний документ, який визначає, що можна і чого не можна робити забудовнику. Його затверджує міська адміністрація. На основі цих умов і обмежень архітектор готує проект, який теж має затвердити КМДА (якраз його ми і не знаходимо). Врешті, після затвердження проекту подають ще один, останній документ на затвердження, – декларацію про початок робіт. Її візує департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції – ДАБІ.

У випадку з «АТБ» проекту реконструкції не було, але ДАБІ дозвіл дала. Чому так? Виявляється, якщо архітектор обіцяє не змінювати зовнішній вигляд будинку, то можна обійтися і без проекту. Саме на це замовник і послався - і отримав дозвіл. Тобто написав в декларації, що не буде ані нових входів у будинок, ані зміни фасаду.

«Вони вийшли за межі наказу, який цитує ДАБІ у своїх листах і в своїй декларації. Тепер вони бояться це показати. ДАБІ вчинила подвійний злочин: вони дозволили ввести в експлуатацію, підтвердили готовність об’єкту, змінивши повністю все всупереч законодавству і похоронивши сподівання мешканців на те, що можна змінити ситуацію», – коментує ситуації колишній заступник головного архітектора Києва Віктор Глеба.

На звернення до Інспекції мешканці будинку на вул. Краснова, 19 справді не отримують сподіваної реакції. Натомість – лише відписки: мовляв, інспектори хотіли провести перевірку, але не змогли, бо не застали на місці керівництва магазину. Таке ж саме письмове пояснення отримали і журналісти «Останньої Інстанції». Попри наше прохання, «живий» коментар представники ДАБІ нам не надали.