Столична влада формує команду “Київтеплоенерго”, яка зможе за потреби керувати тепловим господарством

Столична влада веде перемовини з низкою іноземних компаній про варіанти передачі в концесію теплового господарства міста. При цьому у столиці створене КП “Київтеплоенерго”, яке зможе за потреби ефективно керувати тепловим господарством. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу “Київ”, передає kiev.klichko.org.

Міський голова нагадав, що договір про концесію з “Київенерго” закінчується 31 грудня цього року. І, щоб уникнути критичних аварійних ситуацій посеред опалювального сезону, столична влада вирішила продовжити його термін до закінчення опалювального сезону - тобто, до квітня 2018 року.

“Стан теплового господарства, теплові мережі, низка питань щодо нарахування за послуги, а також якість цих послуг, які отримують кияни, лише підтверджують необхідність змін. Зараз працює комісія, яка займається поверненням майна, яке має відійти громаді в належному стані. Тобто зараз робота в цьому напрямку ведеться і ми готуємося до закінчення концесії”, - наголосив Кличко. 

Мер Києва зазначив, що тривають перемовини з іноземними компаніями-інвесторами, які можуть взяти в управління теплове господарство столиці. Зокрема, зацікавлення виявили компанії з Франції, Нідерландів і Польщі. 

Проте, зауважив Віталій Кличко, кожна з іноземних компаній розуміє, що нинішній стан тепломереж потребує значних інвестицій. Саме тому столична влада розглядає також і можливість повернення активів в управління місту. “Ми створили КП “Київтеплоенерго”, яке на сьогодні бере частину функцій, які виконує “Київенерго”. Це стосується і випробування тепломереж і прокладання нових труб. Тобто зараз ми формуємо команду, яка би могла надалі взяти і належно виконувати роботу, яку до цього часу виконувало “Київенерго”, - наголосив міський голова. 

Коментуючи ремонт тепломереж, який сьогодні відбувається у місті, Віталій Кличко зазначив, що заміни потребують 80% трубопроводів. “Зараз ми прокладаємо труби із застосуванням сучасних технологій, які не дають значних енергетичних втрат, втрат води, і їх можна буде експлуатувати значно довший час”, - сказав Кличко.