На ЮУАЕС для старшокласників міста-супутника стартував новий проект «Nuclear education»

Енергоатом повідомляє, що в інформцентрі Южно-Українського енергокомплексу 25 жовтня стартував новий проект «Nuclear education». Його мета - формування у підростаючого покоління позитивного ставлення до містоутворюючого підприємства, а також підвищення іміджу енергетичної галузі України шляхом реалізації інформаційної та просвітницької діяльності. Організатори проекту - працівники управління інформації та громадських зв'язків (УІГЗ) ВП ЮУАЕС - сподіваються, що він дозволить підвищити обізнаність школярів і молоді в питаннях використання ядерної енергії, а також сприятиме підвищенню ефективності профорієнтаційної роботи.

«Nuclear education» - правонаступник факультативних занять для учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназії та машинобудівного ліцею м.Южноукраїнська, які організовувалися фахівцями УІГЗ впродовж 20 років. Проект буде реалізовано в три етапи. Перший передбачає проведення 9 заходів у формі лекцій, бесід-зустрічей, презентацій, лабораторних досліджень і ознайомлювальних екскурсій на ЮУАЕС, Олександрівську ГЕС і Ташлицьку ГАЕС.

До кінця року фахівці навчально-тренувального центру, відділу охорони навколишнього середовища, лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки розкажуть школярам про специфіку своєї роботи, прочинити двері в світ атомної енергетики. Наприклад, представник відділу охорони навколишнього ВП ЮУАЕС проведе лекцію щодо впливу енергокомплексів на довкілля та кліматичні зміни. Учасники «Nuclear education» зможуть також відвідати еколого-хімічну лабораторію, де для них проведуть практичне заняття.

Отримані в процесі першого етапу знання, старшокласники продемонструють під час інтелектуального турніру «Розберемо на атоми». Переможці та учасники інтелектуального турніру будуть нагороджені грошовими преміями та іміджевою продукцією ВП ЮУАЕС.

Найактивнішим школярам буде запропоновано підготувати та розробити дослідницькі проекти з метою подальшої участі у Всеукраїнському конкурсі рефератів «Ядерна енергетика та світ», відбірковий етап якого щорічно проходить на южно-українському майданчику, а фінал - у Києві. Переможці цього конкурсу також будуть нагороджені грошовими преміями.