УКРГАЗБАНК першим з держбанків отримав міжнародний код ідентифікації юридичної особи – LEI

УКРГАЗБАНК першим з держбанків виконав вимоги європейського фінансового регулювання та отримав глобальний і унікальний ідентифікатор – міжнародний код ідентифікації юридичних осіб (Legal entity identifier, LEI). LEI дозволяє регуляторам та ризик-менеджерам точно та миттєво ідентифікувати сторони фінансових транзакцій, а дані, що передаються у звітах, стають більш точними і надійними.

За словами начальника управління маржинальної торгівлі УКРГАЗБАНКУ Ганни Мостової, міжнародний код ідентифікації юридичних осіб з 2018 року буде необхідним усім учасники ринку для укладання угод з інвестиційними фірмами, якщо у них немає LEI – введено правило «NO LEI, NO TRADE».

«З 1 листопада 2017 року відповідно до Постанови Європейського парламенту (European Market Infrastructure Regulation, EMIR) торгові репозиторії Євросоюзу не будуть приймати звіти щодо угод з компаніями, що не мають LEI. А з 3 січня 2018 року за Директивою Євросоюзу «Про ринки фінансових інструментів (Markets in Financial Instruments Directive and Regulation, MIFIDII/MIFIR) всі інвестиційні фірми зобов’язані отримати LEI до моменту надання послуг, що підлягають звітуванню. Тобто, учасники ринку не зможуть укладати угоди з інвестиційними фірмами, якщо у них немає LEI. Саме тому ми доклали максимум зусиль, аби наші клієнти, як і раніше, брали активну  участь на рівні світових ринків», - зазначила Ганна Мостова.

Також, Ганна Мостова зазначила, що перш за все, впровадження глобального LEI посилить здатність регуляторів здійснювати контроль за ризиками та аналізувати загрози фінансовій стабільності, а в середині компаній посилить здатність ризик-менеджерів аналізувати ризики компаній.

Уніфікована система потрібна для:

  • посилення  мікро-пруденційного нагляду, аналізу ризиків та регулювання;
  • зниження вартості збору, обробки, агрегації, зберігання фінансових даних для учасників ринку, а також  передачі даних державним регуляторам;
  • зниження операційного ризику учасників ринку та покращення їхньої  внутрішньої системи ризик-менеджменту;
  • покращення дисципліни фінансового ринку у цілому.

Загалом в єдиній глобальній базі LEI зареєстровано 730 000 компаній, з них 43 українські компанії, серед яких 15 банків.

Довідка: концепція LEI була представлена у відповідь на проблеми, що виникли під час фінансової кризи – неможливість повною мірою розрахувати та оцінити системний ризик та ризик окремих компаній.  Критично важливим є розуміння того, що фінансові установи не є монолітними, а складаються з багатьох більш дрібних юридичних осіб зі складною структурою взаємозв’язків. Наприклад, збанкрутілий Lehman Brothers, з якого почалась іпотечна фінансова криза у США, складався з 7000 юридичних осіб у 40 країнах.