Прикарпаттяобленерго долучається до соціальної програми «Наставництво для дітей»

В рамках ініціативи корпоративної соціальної відповідальності в АТ «Прикарпаттяобленерго» провели зустріч колективу з Громадською спілкою «Об’єднані дітьми», на якій було презентовано програму «Наставництво для дітей».Минулого тижня Олександр Тусик, Світлана Самарська та Мар`яна Циганин, члени Громадської спілки «Об’єднані дітьми», представили увазі працівників компанії програму «Наставництво для дітей» - унікальний проект, покликаний допомогти дітям-сиротам, яких виховують в школах інтернатного типу, знайти людину, яка буде для них порадником, правильним прикладом і другом.

Під час зустрічі представники спілки розповіли енергетикам про поняття «наставник», основні риси наставництва та методологію проекту. «На Прикарпатті 3898 дітей виховуються в закладах інтернатного типу під постійною опікою вихователів. В 18 років діти покидають заклади і стикаються з ситуаціями і проблемами, вирішувати які їх не вчили, які до того вирішували за них. Як наслідок – кожен сьомий випускник чинить спробу самогубства, кожен п’ятий стає безхатьком, кожен другий чинить злочин, в таких дітей на 30% більше шансів на алкоголізм, безробіття та судимості. Лише 1% випускників інтернатів отримує вищу освіту, - констатує один із організаторів впровадження проекту в області Олександр Тусик. - Наша програма – це не подарунково-цукеркова акція. Таким дітям потрібна людина, яка їх вислухає, не осудить, дасть пораду, розповість і підтримає. Ми хочемо, щоб діти, які покидають сиротинці, наткнувшись на реалії самостійного життя, не почували себе розгубленими, безпорадними і покинутими. Хочемо, щоб вони мали друга, який їм підкаже, як про себе подбати».

АТ «Прикарпаттяобленерго» у рамках корпоративної соціальної відповідальності прийняло рішення підписати меморандум про партнерські взаємини з ГС «Об’єднані дітьми». Під опікою компанії уже знаходяться десять дитячих закладів інтернатного типу, з якими енергетики працюють в схожому форматі: допомагають не солодкими подарунками на свята, а вирішенням конкретних потреб. І вже з наступного року компанія долучиться до проекту «Наставництво для дітей», організовуючи екскурсії підприємством для сиріт, проводитиме профорієнтаційну роботу з випускниками закладів-інтернатів, презентуватиме програму працівникам філій, серед яких можуть бути потенційні наставники або волонтери, що в свою чергу сприятиме поширенню програми наставництва серед інших організацій області. При потребі компанія долучатиметься у ролі волонтерів до акцій, які будуть проводити «Об’єднані дітьми».

В компанії сподіваються, що така співпраця змінить життя дітей на краще, допоможе їм знайти друга, навчить самотужки дбати про свої потреби, адаптуватись у самостійному житті без стресу та надмірних зусиль.