«АрселорМіттал Кривий Ріг» отруює життя мешканців Кривого Рогу

Щодня через роботу металургійного гіганта «АрселорМіттал Кривий Ріг» у повітрі з’являються шкідливі речовини. Торік за забруднення підприємство оштрафували на понад 72 мільйонів гривень, а вже у 2017 комбінат взагалі відмовився впустити на свою територію екологічну інспекцію.

Про це йдеться в екологічному проекті «Вижити в Україні» (щосуботи о 15:10 на телеканалі ZIK) з ведучим і лідером козак-рок гурту «Гайдамаки» Олександром Ярмолою.

У криворізькому регіоні люди потерпають від роботи металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг».

«Нам дуже заважає сусідство із заводом. Куди не глянь – все вкрите пилом, блищить. Коли спльовую слину, то й вона сяє. От нарікають потім, що смертність перевищує народжуваність. А хіба може бути по-іншому із нашим ставленням до екології?», – звертає увагу місцевий мешканець села Шевченково Криворізької області Віктор Андрійович.

На «АрселорМіттал Кривий Ріг» в рік виробляють таку кількість дроту, що ним можна 190 разів обмотати нашу планету. Таким результатам передує щоденне добування залізної руди у шахтах, яке надзвичайно шкодить навколишньому середовищу.

«Ледь не вісімдесяти відсоткам викидів шкідливих речовин у повітря Кривого Рогу ми завдячуємо підприємству «АреселорМіттал Кривий Ріг». Що цікаво, торік підприємство не допустило перевірку екологічної інспекції», – каже керівник управління екології Криворізької міської ради Світлана Охотнікова.

«На жаль, у екологічної інспекції не було усіх документів, які б дозволили їм провести роботи на нашій території», – пояснює піар-менеджер «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олена.

Згідно з даними виконавчого комітету Криворізької міської ради, за дев’ять місяців 2017 року викиди в повітря забруднюючих речовин становлять майже 250 тисяч тонн. Основна частина промислових відходів – це відходи видобутку і збагачення залізної руди.

До слова, у 2016 році «Арселор Міталл Кривий Ріг» за забруднення повітря оштрафували на рекордну суму  72,3 мільйонів гривень. Та у державну скарбницю ці кошти так і не надійшли.

«Після касаційного розгляду скарги, у Києві позов був скасований. Водночас, кошти повернули підприємству», – говорить керівник управління екології Криворізької міської ради Світлана Охотнікова.

Ведучий програми зустрівся з працівником заводу «АрселорМіттал Кривий Ріг». Чоловік зізнається: його терпіння на межі.

«Завод перетворився на великого шкідника. Власники підприємства не дбають про екологію. Я як людина, що працює у конверторному цеху, знаю, що у газоочисних установках надто мало води. Відтак, це є причиною для зростання викидів», – додає Микола Спіцин, працівник ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Тож через економію на підприємстві, а також халатне ставлення власників «АрселорМіттал Кривий Ріг» до навколишнього середовища, страждають і екологія, і здоров’я мешканців області.