Укргазвидобування спільно з Державною екологічною інспекцією України провело навчальні тренінги для співробітників

У рамках співпраці з Державною екологічною інспекцію України працівники департаменту охорони довкілля, екологічної та радіаційної безпеки ПАТ «Укргазвидобування» та фахівці з цього напрямку всіх філій Товариства взяли участь у серії навчальних заходів.

Тренінги проводили на базі Державної екологічної інспекції України, яка здійснює державний нагляд за діяльністю компаній у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Фахівці Держекоінспекції ознайомили учасників тренінгів із основними нормативними та законодавчими змінами, які стосуються недопущення забруднення та засмічення земельних ділянок, бурових майданчиків, наднормативних викидів забруднювальних речовин в атмосферу; дотримання дозвільних умов на спецводокористування, природоохоронного законодавства щодо процедури оцінки впливу на довкілля, вимог надрокористування; поводження з відходами під час виробничої діяльності суб’єктів господарювання, зокрема, відходами буріння тощо.

Під час навчання працівники Укргазвидобування отримали конкретні відповіді на гострі питання щодо отримання дозволів на спецводокористування, необхідності моніторингу викидів в атмосферу, забруднення земельних ділянок та бурових майданчиків тощо.

– Наша стратегія – бути на крок попереду офіційних вимог за рахунок дотримання активної системи управління охороною навколишнього середовища та постійного підвищення екологічних стандартів, – наголосив Олександр Посмітний, заступник начальника департаменту охорони довкілля, екологічної та радіаційної безпеки Укргазвидобування.

– Сьогодні ми будуємо свою діяльність на основі політики відкритості, бо націлюємося на те, щоб перейти від використання репресивних методів, як це було раніше, до профілактичної, попереджувальної роботи, – зазначив Ігор Яковлєв, перший заступник голови Державної екологічної інспекції України, виконувач обов’язків голови Держекоінспекції. – І ми дуже раді, що УГВ, одне з найбільших системних держпідприємств, активно працює в напрямку охорони довкілля і прагне стати зразком з питань екологічного менеджменту в Україні. Наразі створено декілька консультативних органів при Держекоінспекції, і ми готові надавати всіляку консультаційну підтримку та відкриті до співпраці.