ДТЕК інвестував в охорону праці та промислову безпеку Бурштинської ТЕС в 2014 році понад 10 млн грн

Щоб поліпшити умови праці та промислову безпеку на Бурштинській ТЕС ДТЕК витратив в 2014 році більше 10 млн грн. На ці кошти були придбані сучасний спецодяг і захисні засоби для всіх енергетиків ТЕС, оновлено освітлення та санітарно-побутові умови у приміщеннях, а також триває встановлення промислової автоматичної системи пожежогасіння у машинному залі станції.

Охорона праці та промислова безпека — сфера постійного вдосконалення на промислових підприємствах ДТЕК. «Для компанії питання безпеки праці є пріоритетним, адже люди — найбільша і головна цінність. Ми дбаємо за життя і здоров’я наших працівників. Дотримання вимог міжнародного стандарту OHSAS дозволить нам вийти за рамки традиційного розуміння охорони та безпеки праці, систематизувати наші напрацювання в цих питаннях, залучити усіх співробітників у побудову ефективної системи безпеки праці», — зазначив директор ДТЕК Бурштинської ТЕС Андрій Шувар.

У 2014 році на ДТЕК Бурштинській ТЕС запроваджено ряд великих проектів у сфері охорони праці та промислової безпеки:

— Триває технічне переоснащення об’єктів станції автоматичними установками пожежної сигналізації. Автоматична система пожежогасіння вкрай важлива не тільки для мінімізації збитку при пожежі, але і для підвищення безпеки життя і здоров’я співробітників станції. Програма виявляє пожежу на ранній стадії, передає інформацію в систему оповіщення персоналу і допомагає керувати евакуацією людей. Змонтовано систему автоматичного охолодження пристроїв перекриття машинного залу і пожежогасіння турбоагрегату на енергоблоці № 5. В цілому інвестиції на придбання та обслуговування засобів протипожежного захисту в 2014 році становлять 4,4 млн грн.

— На придбання сучасних засобів індивідуального захисту для енергетиків ДТЕК Бурштинської ТЕС (сучасного спецодягу, взуття, касок, окулярів) в 2014 році компанія направила 3,8 млн грн. Новітні засоби індивідуального захисту, спецодяг дозволили підвищити рівень безпеки праці й мінімізувати випадки виробничого травматизму.

— 2,1 млн інвестовано в освітлення енергоблоків, санітарно-побутових приміщень та робочих місць, в проведення навчання з охорони праці та пожежної безпеки, змагань з пожежної безпеки, в тому числі для студентів енергетичного коледжу та на медичні огляди працівників електростанції.

Нагадаємо, що ДТЕК Бурштинська ТЕС разом з іншими двома електростанціями ДТЕК Західенерго (ДТЕК Добротвірська ТЕС та ДТЕК Ладижинська ТЕС) у минулому році успішно пройшла сертифікацію на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007.

Система управління охороною праці за стандартом OHSAS спрямована на зниження ризиків травмування персоналу, запобігання нещасних випадків та в кінцевому результаті істотне зменшення кількості виробничих травм. Усього, з 2012 року після приватизації Бурштинської ТЕС і до кінця 2014 року, ДТЕК інвестував у проекти з охорони праці та промислової безпеки на станції більше 18 млн грн.