"Епіцентру" і "Фокстроту" пропонують ділитися бізнесом - ЗМІ

У відомих торгових мереж - компаній "Епіцентр" і "Фокстрот" - проблеми тривають.

Як кажуть джерела, хоча магазини і продовжують працювати, але надходження товару в них практично зупинено - повідомляє "Сегодня".

У "Епіцентр" - належить родині секретаря Київради Галини Гереги співробітники СБУ нагрянули 7 вересня. Розбивши двері і уклавши охоронців на підлогу, вони увірвалися в головний офіс і вивезли звідти кілька машин з документами.

За словами наших джерел, цього СБУ здалося мало.

"Вони поверталися ще раз, забрали ще машину документів". Кажуть, що в магазинах знайшли кілька фур з контрабандою. Правда, контрабандою у нас торгують багато, але не до всіх приходять маски-шоу.

Одна з головних версій події - у сім'ї секретаря Київради хочуть відібрати прибутковий бізнес.

"Зараз існує кілька бригад впливових бізнесменів, за якими стоять впливові депутати. Вони спочатку з допомогою правоохоронців створюють бізнесу проблеми, а потім посилають посередників, які за частку в бізнесі пропонують вирішити проблему. Такі посередники в гості до "Епіцентру" вже приходили. Але поки Герега від них відмовилася. Далі вже може з'явитися і найголовніша людина, від чиїх послуг буде відмовитися не так-то просто", - розповіло джерело, близьке до "Епіцентру".

В самому магазині на цю тему розмовляти відмовляються. А Герега каже, що до бізнесу вже не має ніякого відношення.

В СБУ заявляли, що лише розкрили ряд компаній, які поставляли контрабанду, в т. ч. і в "Епіцентр".

Правоохоронці говорили, що їх увага до торгових мереж викликана низкою заходів з боротьби з контрабандою, і торговці обурюються тому, що їх позбавляють незаконного заробітку.

Але є й інше пояснення проблем з поставками - митниця, де також йде активна боротьба з контрабандою.

Як кажуть підприємці, товар може три місяці стояти: "Там беруть шалені побори, і при цьому нічого не роблять, адже періодично заарештовують керівництво, з яким начебто домовився".

Друга мережа, яку відвідали силовики, - "Фокстрот". До них з обшуками нагрянула міліція 22 вересня.

У МВС заявили, що йде розслідування. "Справа серйозна. Але там є і економічна складова, і злочин проти особистості. Поки вивчаємо підприємства, через які переводилися в готівку кошти, джерела надходження товарів. Там замішані великі грошові потоки, через які і виникали конфлікти", - сказав нам начальник головного слідчого управління МВС Василь Фаринник.

У самому "Фокстроті" ситуацію не коментують. "Поки працюють юристи, ми нічого говорити не будемо", - сказала прес-секретар Алевтина Білецька. Неофіційно говорять, що це теж запрошення "поділитися бізнесом".

"Якщо ми робимо щось незаконно, то можна завжди звернутися до суду і прокуратуру", - говорить Фаринник.

Що ж до "Фокстроту", то він нерідко фігурував в кримінальній хроніці. У березні 2008 року в РВВС помер один із власників мережі Володимир Шульга. Йому раптово стало погано з серцем.

Він був одним зі свідків у справі про отруєння Віктора Ющенка. Також загадково помер і другий власник Георгій Дігам - під час дайвінгу в Судані.

У лютому одного із співробітників "Фокстроту" пограбували біля банку, забравши майже мільйон доларів.