Колесніков і брат Ахметова зареєстрували "Конті" в офшорі

Дзеркало тижня пише, що син Азарова володіє 26 офшорними компаніями.

Кондитерської корпорація "Конті" належить офшорній компанії, бенефіціарами якої є екс-депутат від "Партії регіонів", а також голова "опозиційного уряду" Борис Колесніков і брат олігарха Ріната Ахметова Ігор.

Інформація про це міститься в базі даних, опублікованій на сайті Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) Offshore Leaks.

Фірма була зареєстрована на Британських Віргінських островах в грудні 2014 року.

Крім Ігоря Ахметова і Бориса Колеснікова, вигодонабувачами компанії є дружина Колеснікова - Світлана, екс-регіонали Сергій Кий і Юрій Чертков, син донецького бізнесмена Михайла Ляшка (також був відомий як кримінальний авторитет Мішаня Косий) - В'ячеслав, а також дружина покійного гендиректора футбольного клубу "Шахтар" Жигана Такташева - Раїса з дітьми Эльмірою та Ренатом.

У базі даних міститься інформація про 26 офшорних компаній сина екс-прем'єра Миколи Азарова Олексія. Всі вони відкриті у 2012 році, коли Азаров-старший очолював Кабмін.

ICIJ опублікував інформацію про офшорні компанії президента України Петра Порошенка, голови його адміністрації Бориса Ложкіна та мера Одеси Геннадія Труханова, який в базі даних значиться громадянином Росії.

У понеділок, 9 травня, консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, у якій міститься інформація про більш ніж 300 тисяч офшорних компаній.

На офіційному сайті консорціуму оприлюднена інформація про компанії, зареєстровані у більше ніж 30 офшорних юрисдикціях, зокрема, Панамі, Багамських, Сейшельських і Британських Віргінських островах.

З цих документів стає зрозуміло, яким чином деякі багаті й впливові люди використовують офшорні компанії для ухилення від податків і обходу санкцій.

Напередодні анонімний викривач, опублікував перший пакет "панамських документів" пояснив свій вчинок необхідністю боротися з "всепроникною катастрофічною корупцією" і анонсував передачу журналістам нової інформації, якою він володіє.

Перша частина раслседования була опублікована 3 квітня.