Криворізький завод гірничого обладнання розіграв 120 мільйонів для львівських шахтарів, піднявши ціни у 5 разів

ДП "Львіввугілля" за результатами тендерів уклало угоди з ПАТ "ПАТ "Криворізький завод гірничого обладнання" на закупівлю устаткування на загальну суму 120,13 млн грн. Про це пише «Економічна правда» з посиланням на "Вісник державних закупівель".

Як зазначається, замовлено стругову установку (52,44 млн грн), кріплення посадочне (44,80 млн грн), конвеєр скребковий (4,64 млн грн) і конвеєр стрічковий (15,70 млн грн). Також у заводу закуповують 50 шахтних вагонеток ВГ-2,5 по 59 тис грн за штуку.

Єдиним акціонером ПАТ "Криворізький завод гірничого обладнання" у є кіпрська компанія "Ukrainian Machine Building Holding Limited" (UMBH) з групи Ріната Ахметова. Нагадаємо, у 2012 році "Макіїввугілля" придбало у іншої компанії Ахметова ПАТ "ТК "Гірничі машини" такі ж вагонетки ВГ-2,5 по 13 тис грн за штуку, тобто в п’ять разів дешевше від нинішньої ціни. З того часу ціни в Україні піднялись значно менше. Наприклад, долар подорожчав менше ніж втричі (з 8 до 21 грн), бензин втричі.

Єдиним конкурентом на тендері львівських шахтарів було ТОВ "Компанія "Гірничі машини", що має таку ж назву як машинобудівельний холдинг Ахметова. Ця фірма належить панамському офшору "Севард трейдінг інк. (Sevard trading inc.)".

Директором ТОВ записана Юлія Рибалка, також відома як бухгалтер холдингу "Гірничі машини" Ахметова, нині в звітності на SMIDA значиться контактною особою ПрАТ "НВК "Гірничі машини" Ці фірми вже не вперше розігрують тендер: у грудні Криворізький завод за такою з схемою отримав замовлення від "Селидіввугілля" на постачання шахтного обладнання вартістю 14,54 млн грн, у січні3,7 млн грн на те саме для "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1".