Львівські шахтарі погрожують акціями протесту через проблеми зі збутом вугілля

У ДП «Львіввугілля» склалась критична ситуація зі збутом вугілля, через що, з уваги на підвищення температури, є загроза самозаймання складованого вугілля. Про це повідомив голова Регіонального об'єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червонограда Віталій Оніжук - передає ZAXID.NET.

Через профіцит електроенергії в Україні ПАТ «ДТЕК Західенерго» зменшила у травні заявку на щодобове відвантаження вугільної продукції на Добротвірську ТЕС. Профспілкові організації ДП «Львіввугілля» одразу забили тривогу, але проблема так і не вирішилася й на кінець місяця на складах держпідприємства зібралося майже 90 тисяч тонн вугілля, йдеться в повідомленні Конфедерації вільних профспілок.

«Підвищення температури навколишнього середовища неминуче призведе до самозаймання складованого вугілля. Якщо у найкоротші терміни відвантаження товарної продукції ДП «Львіввугілля» на ТЕС не вийде на рівень раніше узгоджуваних графіків, це призведе не тільки до соціального вибуху, пов'язаного із затримкою заробітної плати, а й до екологічної катастрофи у регіоні», – зазначив Віталій Оніжук.

Тому шахтарські колективи звернулися до президента Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

«Якщо й цього разу на наші проблеми не звернуть уваги, ми не будемо чекати поки вугілля загориться і тоді, не дай Боже, виникне ситуація подібна до тієї, що сталася під Львовом і призвела до людських жертв, а вдамося до радикальних дій – акцій протесту у вигляді блокування роботи ПАТ «ДТЕК Західенерго», перекриття доріг та інших», – попередив лідер гірників.