На Львівщині гірники відмовляються спускатись в шахту через заборгованість по зарплаті

Загальна сума боргу ДП «Львіввугілля» становить понад 70 млн грн.

Гірники шахти «Великомостовська» відмовились спускатись під землю в другу зміну через заборгованість по зарплаті. Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло Волинець, про що йому повідомила голова ППО НПГУ шахти «Великомостовська» ДП «Львіввугілля» Ольга Божок – передає ZAXID.NET.

За інформацією Михайла Волинця, шахтарям «Великомостовської» не виплатили 78% заробітної плати за листопад і 100% - за грудень. Загальна сума заборгованості держпідприємства «Львіввугілля» становить понад 70 млн грн.

За словами Михайла Волинця, сьогодні, 4 січня, о 14:00 в міському відділенні НПГУ Червонограда почалось засідання ради голів усіх «первинок» профспілки, де розглянуть питання підтримки гірників шахт «Степова» та «Великомостівська», які почали стихійні страйки.

«Працівники ДП «ЛЬвіввугілля» сподівалися, що їм виділять 480 млн грн. на погашення різниці у собівартості та розвиток їхніх підприємств. Але насправді у бюджеті-2016 на ці статті не передбачено жодної копійки. У бюджеті заклеєно кілька млн. гривень на реструктуризацію, тобто закриття шахт. Та 500 млн грн. на погашення боргів з зарплати у 2015 році», - йдеться у повідомленні Михайла Волинця.

Нагадаємо, 2 січня через невиплату зарплати стихійний страйк розпочали гірники шахти «Степова» ДП «Львіввугілля». 12 січня шахтарі Львівщини планують перекрити митні переходи на кордоні із Польщею, щоби привернути увагу громадськості.