Основними власниками коштів у банках є держпідприємства - Шульмейстер

Основними власниками коштів у банках третьої-четвертої десятки є саме держпідприємства. Про це розповів заступник міністра Мінінфраструктури Володимир Шульмейстер, пише «Економічна правда» з посиланням на "ЛігаБізнесІнформ".

За його словами, після проведення аудиту Мінінфраструктури грошових залишків підприємств у банках з'ясувалося, що основними власниками засобів у банках є ДП. "Бувало, що майже половина пасиву банку формувалася одним-двома держпідприємствами. Деякі банки були "кишеньковими" - пов'язаними з директором ДП, деякі отримували держресурси за допомогою відкатів", - зазначає Шульмейстер.

Замміністра уточнює, що яке-небудь управління ризиками у ДП відсутнє, тому, не всі гроші вдалося врятувати. "Частина згоріла в неплатоспроможних банках, як наприклад, в Нацкредиті - 34 млн грн "Борисполя" і 65 млн грн - "Укрпошти", в "Дельта Банку" -7 млн грн і "Златобанку"- 58 млн грн. Причому у випадку з "Укрпоштою", поточний рахунок відкрили у вересні 2014 року", - заявив чиновник.

За його словами, основною темою (операційний збиток) було заниження ставок коштів, що зберігалися в банку, за що керівники ДП отримували від банків щомісячні виплати. "Наприклад, 100 млн грн Іллічівського морського торгового порту півтора року перебували в приватних банках, під ефективну ставку 3% річних", - розповів Шульмейстер.