«Південний» визнано лідером зі сплати податків

Державна податкова адміністрація у Львівській області визначила найсумлінніших платників податків.
Традиційно до рейтингу увійшов торговий комплекс “Південний”. Навіть фінансова криза не вплинула на позитивну динаміку внесення платежів до бюджету.

Засновник “Південного” - народний депутат України Петро Писарчук - гордий з того, що багато років тому йому вдалося “на болоті” збудувати підприємство, яке досягло таких успіхів.
«Сьогодні «Південний» - це успішне підприємство, де працює 17 тисяч осіб! За даними ДПА у Львівській області, наш ринок є лідером у Львові зі сплати податків та орендної плати за землю”, - каже Петро Писарчук.
За його словами, статус одного із найсумлінніших платників податків “Південний” незмінно утримує впродовж останніх років. “Були нагороди і на державному рівні – у 2007 році ми увійшли до загальноукраїнського рейтингу кращих платників податків. Тішуся з того, що “Південний” став тим підприємством, на плечах якого сьогодні, без перебільшення, тримається держава. Бо держава тримається не на президентові, міліції, прокуратурі, суддях, а на тих людях, які працюють і платять податки, - переконаний народний депутат. – Мені залишається лише привітати багатотисячний колектив торгового комплексу “Південний”, який має всі підстави гордитись. Бо одні язиками годують державу, а інші - важкою працею кожен день. І в умовах навіть такої тяжкої фінансової кризи”.

Водночас Петро Писарчук переконаний, що рівень сплати податків в Україні на досить низькому рівні. “Бізнес і далі перебуває в “тіні”. І це вина не бізнесменів - це вина держави, яка їх заганяє в “тінь”, — вважає засновник “Південного”. - Добре, що я став народним депутатом і можу дати відсіч усій чиновницькій братії, яка ходить по хабарі. А, наприклад, підприємець, що має будку поза межами торгового комплексу “Південний”, змушений працювати не тільки на себе, а й дати міліціонеру, пожежнику, податківцю, санстанції. Хіба він може думати про державу: він думає, як тих чиновників “нагодувати”, щоб вони дали йому можливість працювати”.
Тому, переконаний Петро Писарчук, державі не потрібно сьогодні захищати бізнес, потрібно просто йому не заважати. А насамперед дбати про розвиток бізнесу у Львові має міська влада. “Тут не потрібно чекати допомоги з Києва. У місцевої влади є достатньо повноважень, аби сприяти бізнесу. Вона мусить спільно з контролюючими органами в межах законодавства виробити нову ідеологію поведінки, відстоюючи насамперед інтереси бізнесу, а не згаданих контролерів, тому що бізнес створює робочі місця і наповнює міську казну. У нас, на жаль, поки що все навпаки. Дуже шкода, що чимало відомих колись львівських підприємств перестали працювати на державу – їх перехоплювали, приватизовували, в тому числі і через “Галицькі інвестиції”. Прикро, бо якби ми у Львові мали хоч із десяток підприємств такого рівня, як колись були “Електрон”, “Мікроприлад”, то була б зовсім інша ситуація. Львів мав би значно більше грошей”.

Дата:
16.09.2009
Галузь: 
Регіон: