Пивовари України об’єднуються проти продажу пива неповнолітнім

Напередодні «Всесвітнього дня відповідального споживання пива» пивоварні компанії підписали Меморандум «Про наміри розвивати партнерство та вживати заходів із профілактики продажу пива неповнолітнім». Він передбачає правила для всіх учасників торгового ланцюжка: пивоварів та продавців у торгових точках. Також у мережі опублікували соціальний ролик із закликом не бути байдужим до продажу пива неповнолітнім.

Меморандум підписали "САН ІнБев Україна", Carlsberg Ukraine та Efes Ukraine за підтримки галузевої асоціації «Укрпиво». Ініціативу також підтримали представники міжнародних та національних роздрібних торгових мереж – «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» і VARUS, йдеться у прес-релізі проекту, про що пише GALKA.IF.UA.

Заходи у рамках соціальної ініціативи пивоварних компаній світу заплановані у 62 країнах. Включно із Україною, яка є одним з фокусних європейських ринків. В Україні законодавчо визначені правила, що забороняють продаж пива та інших алкогольних напоїв особам до 18 років. Проте, за даними міжнародного проекту Фонду UNICEF «Здоров’я та поведінкові орієнтації молоді» («Health Behaviour in School-aged Children», www.unicef.org/ukraine/ukr/Analitical_report_HBSC_2015_Internet.pdf), вживання алкоголю залишається доволі поширеною проблемою серед учнів загальноосвітніх шкіл. Так, 44,8% учнів, принаймні, один раз у житті вживали алкогольні напої (від 13,7% серед 10-річних учнів і до 76,2% серед 17-річних).

Автори дослідження відзначають, що важливо не лише встановлювати нормативно-правові вікові обмеження на продаж спиртного, але й вкрай необхідно дотримуватися цих обмежень. На жаль, різні країни відрізняються за ступенем дотримання цих положень. Представники найбільших пивоварних компаній світу переконані, що вирішення цієї проблеми можливе за умови ефективної співпраці трьох зацікавлених сторін: виробників, продавців та усіх членів суспільства, які є споживачами.

«В рамках нашого Меморандуму ми підготували перелік важливих правил для того, аби звести до мінімуму саму можливість продажу алкоголю неповнолітнім. 6 правил для виробників, 6 правил для продавців пива та 6 правил для дорослих покупців. Разом 18 взаємопов’язаних правил, сумлінне виконання яких дозволить нам усім досягти спільної мети та позитивних результатів», – зазначає Денис Хренов, в.о. генерального директора компанії «САН ІнБев Україна». 18 правил визначають необхідні дії задля запобігання продажу алкоголю неповнолітнім зусиллями усіх зацікавлених сторін торгівлі. Планом співпраці також передбачено випуск соціального відеоролика та поширення матеріалів проекту із нагадуванням, що продаж алкоголю особам до 18 років заборонений законом.

У період із 18 до 30 вересня 2015 року тисячі корпоративних волонтерів компаній «САН ІнБев Україна», Carlsberg Ukraine та Efes Ukraine розповсюдять матеріали соціальної акції по всій країні. Співробітники компаній планують відвідати близько 80 000 закладів торгівлі, щоби нагадати усім покупцям та персоналу торгових точок про те, що алкоголь можна продавати лише повнолітнім споживачам.

«Ми переконані, що профілактика продажу алкоголю неповнолітнім має стати нормою. Ми закликаємо усіх покупців ставитися із розумінням до прохання касирів пред’явити документи. І розраховуємо, що вони будуть готові допомогти продавцям, які виявляють турботу про здоров’я наших дітей», – зазначив Євген Шевченко, генеральний директор Carlsberg Ukraine.

За словами керівника відділу корпоративних комунікацій «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» Олесі Оленицької, пивовари можуть розраховувати на підтримку рітейлерів: «Я впевнена, що усі представники рітейлу мають поділити відповідальність за здоров’я молодого покоління в Україні та суворо дотримуватися вимог законодавства щодо продажу алкогольних напоїв неповнолітнім. Ми не могли не підтримати таку соціальну ініціативу, підтверджуючи тим самим наше реноме найвідповідальнішого каналу збуту».

Виробники пива визнають, що питання доступності алкоголю неповнолітнім все ще залишається відкритим. І наголошують, що для його вирішення потрібні зусилля не лише соціально відповідальних пивоварів, але й усіх членів суспільства. Пивовари переконані, що свідома громадянська позиція українців стане першим кроком на шляху до єдиної мети – формування культури відповідального споживання в Україні.