Sunday Times: Ferrexpo може продати частку в компанії

Гірничорудна компанія Ferrexpo, що працює в Україні і має лістинг у Лондоні, проведе цього тижня позачергове засідання ради директорів, щоб визначити план дій після визнання неплатоспроможним свого розрахункового банку, повідомляє Forbes Україна з посиланням на Sunday Times.

Серед розглянутих заходів, за даними джерел газети, − скорочення витрат і дивідендів, продаж частки в компанії, а також залучення стороннього консультанта для проведення реструктуризації. У п'ятницю акції компанії впали в Лондоні на третину, до 40 пенсів, капіталізація Ferrexpo впала до 280 млн фунтів стерлінгів. У 2011 році акції Ferrexpo доходили до 499 пенсів. Поки що не ясно, чи зможе Ferrexpo повернути кошти, які знаходилися на рахунках у банку «Фінанси та кредит», який належить мажоритарному акціонерові компанії Костянтину Жеваго, пише британська газета.

Чистий борг Ferrexpo становить $653 млн, компанія вже вела переговори з кредиторами про зміну умов низки кредитів. Всього Ferrexpo за станом на 16 вересня мала вільні кошти в розмірі близько $280 млн, у тому числі близько $174 млн знаходилися в банку «Фінанси та кредит», йдеться в повідомленні компанії.

Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» голова аналітичної групи «Ренесанс Капіталу» Володимир Скляр, ця ситуація створює істотні ризики для подальшої діяльності компанії. «$174 млн, які знаходилися в банку «Фінанси та кредит», були всіма грошима Ferrexpo в Україні. Тобто вони використовувалися для фінансування її робочого капіталу, включаючи виплату зарплат, погашення кредиторської заборгованості перед постачальниками, обслуговування внутрішнього боргу. Зараз ці кошти заморожено, якщо не сказати − втрачено. Компанія може спробувати перерахувати частину коштів з офшорів, але фундаментальні наслідки для бізнесу будуть істотними», − зазначив він.

Згідно з піврічним звітом Ferrexpo, компанія на 1 липня 2015 року тримала на рахунках у банку «Фінанси та кредит» $165,38 млн порівняно зі $161,47 млн на початок року і $155,42 млн на 1 липня 2014 року. Костянтин Жеваго через Fevamotinico Sarl володіє 50,3% акцій Ferrexpo. Ferrexpo контролює Полтавський і Єристівський гірничо-збагачувальні комбінати (ПГЗК і ЕГОК), найбільший виробник і експортер окатишів в СНД. Основними споживачами його продукції є сталеливарні підприємства Австрії, Сербії, Словаччини, Чехії, Німеччини, інших європейських країн, а також Китаю, Індії, Японії, інших азіатських країн. Акції Ferrexpo котируються на основному майданчику LSE під тікером FXPO.

Банк «Фінанси та кредит» засновано в 1990 році. За даними Нацбанку України, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 року банк займав 10-е місце (38,88 млрд гривень) серед 127 діючих у країні банків. Його зобов'язання перед фізособами на цю дату були 16,98 млрд грн, у тому числі у валюті – 11,61 млрд грн.