Світовий банк усунув компанію Олександра Кардакова від участі в тендерах на 22,5 року

Світовий банк днями оголосив, що не буде допускати до своїх тендерів українську компанію Інком.

Про це повідомляє НВ-Бізнес з посиланням на AIN.

Компанія Інком, входить у групу Октава Капітал Олександра Кардакова. Це продовження попереднього рішення.

У 2014 році Світовий банк заявив про те, що компанія включена в список Debarred & Cross-Debarred Firms & Individuals (компанії та особи, усунені від участі в тендерах). Зараз компанія відсторонена на набагато більш довгий період – 22,5 року (минулого разу – на 3 роки).

"Розслідування, проведене віце-президентом по інтеграції Світового банку, виявило, що Інком платив хабарі і брав участь у корупційних діях за попередньою змовою у справі, що відноситься до тендеру на три IT-контракти, сукупною вартістю $43 млн, за проектом модернізації системи соціальної підтримки", – йдеться в повідомленні організації. Інком також усунули за "численні спроби перешкодити розслідуванню".

Віце-президент по інтеграції Світового банку Леонард Маккарті, в свою чергу, заявив, що "рішення санкційного ради представляє велику перемогу у спробах Світового банку захистити свої проекти від маніпулятивного і корупційної поведінки деяких компаній".

Крім санкцій по відношенню до самої компанії, банк також оголосив санкції по відношенню до її топам: Олександр Федченко (президенту «Інком») на строк до 11,5 років, віце-президенту компанії Миколі Довженка на 8,5 років. Також, були піддані санкціям і дві інші компанії, які брали участь в змові: BMS Consulting і її президент Сергій Савченко – на 6 років, Roma ще в 2015 році відсторонили на 7 років.

У заяві йдеться про те, що організації, що підписали зі Світовим банком угоду про взаємне визнання усунення (Agreement of Mutual Recognition of Debarments), також не будуть працювати із зазначеними компаніями. Тобто, приміром, Інком не зможе брати участь у тендерах, пов'язаних з фінансуванням ЄБРР.

Дата:
07.07.2016
Компанія:
Регіон:
Мітки: