Торговий концерн Unilever налаштовується на бідність у Європі

Боргова криза в Європі змушує виробників шукати нові способи боротьби за покупців. Концерн Unilever вирішив застосувати в Європі стратегію продажів в Азії.

Концерн Unilever відповідає на кризу у Європі новим підходом до продажів. Як повідомило видання Financial Times Deutschland у понеділок, 27 серпня, компанія боротиметься за європейських покупців з невеликими прибутками за допомогою методів з азійських країн, так званих нових індустріальних держав. Зокрема, у Греції та Іспанії планується продавати продукти щоденної потреби, наприклад, шампунь, засоби для миття або картопляне пюре в маленьких упаковках або навіть по одній порції.

«Бідність повертається до Європи», - відзначив керівник європейського напрямку компанії Unilever Ян Зійдервельд в інтерв'ю Financial Times Deutschland. «Якщо іспанець у середньому, здійснюючи покупки, витрачає 17 євро, тоді я не можу продавати засіб для миття, що потягне на половину цього бюджету». Тому концерн продає в Іспанії упаковки з засобами для миття, розрахованими на п'ять використань. Отже, третій завбільшки у світі виробник товарів широкого вжитку вирішив застовувати для європейського ринку підхід, що працює в азійських країнах. «В Індонезії ми продаємо одноразові пакунки з шампунем за два чи три центи і, попри це, заробляємо непогані гроші», - сказав Зійдервельд.

Досі компанії, що виробляють товари широкого вжитку, намагалися домогтися зростання на «багатих» західних ринках за допомогою дорожчих екологічних продуктів чи товарів класу «преміум», аби дистанціюватися від дешевших марок, які пропонують дискаунтери. Нідерландець Зійдервельд керує бізнесом Unilever у країнах Західної Європи від початку 2011 року. Його стратегія для європейського ринку виявилася успішною. Якщо раніше оборот компанії в цьому регіоні зменшувався або стояв на місці, то 2011 року було зафіксовано невеличкий плюс у 0,7%. Частка обороту Західної Європи за підсумками минулого року становила 12,3 мільярда євро, тобто - майже четверту частину від усієї виручки концерну.

Дата:
28.08.2012
Регіон:
Мітки: