В Україні банки з іноземними інвестиціями створили Форум Провідних Фінансових Установ

Дев’ять провідних українських банків із іноземними інвестиціями оголосили сьогодні про створення нової дискусійної платформи для провідних міжнародних фінансових установ. Нова платформа спрямована на сприяння та впровадження кращих міжнародних практик фінансового менеджменту і регулювання.

Завдання Форуму полягає у забезпеченні діалогу високого рівня із державними структурами з метою розвитку фінансового сектору України у відповідності до найвищих міжнародних стандартів. Серед засновників Форуму: КІБ Креді Агріколь, Сітібанк (Україна), ІНГ Банк Україна, ОТП Банк, Платинум Банк, Правэкс-Банк (Intesa Sanpaolo Group), Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк та УніКредит Банк. Головою Ради директорів Форуму на 2010 рік обрано Голову правління Райффайзен Банку Аваль Володимира Лавренчука.

«Як продемонструвала фінансова криза, український фінансовий сектор переживає серйозні системні проблеми», — відзначив Володимир Лавренчук під час прес-конференції, присвяченої відкриттю Форуму. «Провідні міжнародні фінансові групи отримали значний досвід у подоланні цих проблем на ринках, що розвиваються. Цей досвід можна застосувати в українському фінансовому секторі, і завданням новоутвореної спільноти провідних фінансових установ є проактивний внесок в процес реформації», — додав він.

Завдання Форуму полягає у забезпеченні розвитку стабільної і прозорої фінансової системи України, орієнтованої на кращі міжнародні практики. Він буде представляти інтереси міжнародних членів у державних структурах щодо важливих питань фінансової та банківської діяльності. Захист інтересів фінансових установ, забезпечення правових гарантій їхньої діяльності шляхом обговорення поточних питань і проблем фінансового сектору України, розробки пропозицій і проектів законів, спрямованих на розвиток фінансового сектору, також належать до порядку денного Форуму.

Серед перших кроків Форуму – презентація цілей та завдань Форуму на Українському Інвестиційному Саміті Адама Сміта, що відбудеться 17-19 травня у Лондоні. Члени Форуму вже створили дві робочі групи. Одна з них, «Як відновити кредитування», займається важливим завданням для фінансового ринку України. Друга робоча група розробляє пропозиції щодо широкого впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності (IFRS) в українських фінансових установах.

Довідка
Форум Провідних Фінансових Установ було створено в травні 2010 року. Засновниками Форуму є 9 банків з іноземним капіталом: КІБ Креді Агріколь, Сітібанк (Україна), ІНГ Банк Україна, ОТП Банк, Платинум Банк, Правэкс-Банк (Intesa Sanpaolo Group), Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк та УніКредит Банк. Місія Форуму полягає у сприянні та впровадженні кращих міжнародних практик управління та регулювання українського фінансового ринку.