Дорога до успіху

Проблема: 

Вихованці інтернатних закладів не адаптовані до дорослого життя, у них практично відсутні життєві цілі та самооцінка потенціалу.

Контекст: 

Програми, які впроваджені в навчальних закладах не враховують особливості розвитку сучасного суспільства та базу необхідних знань для самостійного життя в рамках відсутності батьківського виховання

Опис: 

Метою реалізації програми „Дорога до успіху” є соціальна адаптація вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів України шляхом викладання комплексної адекватної для їхнього віку та знань навчальної програми в сферах спілкування, репродуктивного здоров’я, профорієнтації, комп’ютерної освіченості. Принциповою особливістю даної програми є її спрямованість на вирішення актуального завдання виховання майбутнього покоління нашого суспільства.Безпосереднім результатом участі у навчальній програмі „Дорога до успіху” є застосування учасниками набутих навичок у щоденному житті, а також написання власних проектів вирішення локальних проблем суспільства. Результативність програми забезпечується органічним поєднанням вивчення теоретичних основ та практичних завдань, взаємного збагачення учасників практичним досвідом, ознайомлення із досвідом фахівців різноманітних професій, проведення рольових ігор. „Дорога до успіху” проявляється в різних формах: виїзних таборах, міжтабірних тренінгах в інтернатних закладах та стажування на підприємствах.

Отримані переваги: 

В результаті проведення даної програми ми зменшуємо кількість асоціальних особистостей в суспільстві, тим самим зменшуємо статистику правопорушень, жертв наркоманії, алкоголізму, безпритульності та безробіття.

Проблеми при впровадженні: 

Найважчим моментом при реалізації проекту було формування команди тренерів, та пошук загальнодоступних методик викладання саме для вікової аудиторії 12-14 років та 15-17 років, яка б забезпечувала  отримання необхідних результатів

Період впровадження: 

Січень 2007 – січень 2010

Наступні кроки: 

Дана програма комплексно сформована, і в подальшому буде проводитися робота по інформуванню Регіональних благодійних фондів відносно можливостей впровадження успішної практики у себе в регіоні, консультування даних фондів з приводу „вузьких” місць впровадження.