Збережемо Україну чистою

Проблема: 

Ініціювання збору використаної упаковки після споживача на території України, захист довкілля

Контекст: 

Асептична картонна упаковка Тетра Пак забезпечує напоям ретельний захист від шкідливої дії світла, вологи та повітря, а також від бактерій, що переносяться повітрям. Картонна упаковка Тетра Пак легка, зручна для зберігання та проста у користуванні. Вона дає найменше сміття, на відміну від інших видів упаковки, та створює мінімум відходів. Спорожнілу упаковку легко скласти так, щоб вона займала менше місця.Дякуючи упаковці Тетра Пак ми насолоджуємося смачним соком та молоком, але що трапляється потім, коли залишається пуста коробка? Використана упаковка нам вже непотрібна і майже завжди ми викидаємо її разом з іншим сміттям. Отже спочатку упаковка потрапляє до сміттєвого баку…а потім разом з іншими побутовими відходами  до сміттєзвалища, де сміття під впливом руйнівних процесів починає  гнити та руйнуватися. В такому вигляді всі ці матеріали вже непотрібні нам і ми ніяк не зможемо їх використати. Внаслідок процесів гниття утворюються речовини, що дуже шкідливі для природи та людини і сильно забруднюють землю, ґрунтові води та повітряМи вже знаємо, упаковка містить в собі: картон, поліетилен та алюмінієву фольгу. Кожний з цих трьох матеріалів є дуже корисним ресурсом і може бути використаний повторно у вигляді вторинної сировини!

Опис: 

Насправді процес сортування упаковки починається вже вдома. Для початку упаковку треба відокремити від іншого сміття. При роздільному зборі сміття це необхідно зробити вдома, склавши упаковку разом із іншими сухими відходами. За відсутності системи роздільного збирання у вашому районі упаковка буде відсортована на сміттєсортувальному заводі.Відокремлену упаковку пресують у великі тюки та доставляють на картонно-паперовий комбінатТам упаковка дуже ретельно подрібнюється, до неї додається вода і отримана суміш надходить до великого сепаратору (гідропульпер) для того, щоб розділити папір, поліетилен та алюмінієву фольгуУ розчиненому вигляді папір схожий на пасту, тому що складається з невеликих волокон. Для того щоб із цієї маси виробити листи паперу, який ми звикли бачити, його сушать та надають відповідної форми. З поліалюмінієвої суміші виготовлюють гранули, які застосовують у будівництві.

Отримані переваги: 

Збереження довкілля шляхом зменшення  кількості пакетів, які потрапляють на сміттєзвалища.Збереження цінної сировини – для її повторного використання.

Проблеми при впровадженні: 

-

Період впровадження: 

кінець 2008 року

Наступні кроки: 

-