lifecell відкрив сучасну телеком-лабораторію в НТУУ «КПІ»

Оператор мобільного зв’язку lifecell оголошує про відкриття сучасної телеком-лабораторії в Інституті телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ» (ІТС НТУУ «КПІ») за підтримки компанії Ericsson. Завдяки спеціальному обладнанню, встановленому в лабораторії lifecell, студенти КПІ зможуть на практиці вивчити, як працює мобільний оператор, і в майбутньому приєднатися до телеком-профі України. Теоретичні знання дуже важливо підкріплювати практичними навичками, особливо в сфері технологій, що розвиваються прискореними темпами. Із запуском 3G-зв’язку в Україні, потреба у професіоналах зросла і продовжуватиме зростати разом із впровадженням технологій наступного покоління.

Оператор lifecell вже декілька років поспіль реалізовує різні соціально-освітні проекти для студентів та молоді, серед яких: «Стрибок у життя», «Школа мобільного зв’язку», визначивши одним із своїх пріоритетів підтримку технічної освіти молоді в одній з найдинамічніших та найперспективніших галузей – мобільних телекомунікаціях. У рамках ще однієї програми «lifecell університети», націленої на підвищення практичних навичок у студентів телеком-спеціальностей, оператор lifecell відкрив спеціальну телеком-лабораторію в ІТС НТУУ «КПІ», за підтримки світового лідера телеком-обладнання Ericsson встановивши там комутатор, систему живлення та сервери.

У цій лабораторії будуть проводитися практичні заняття, що допоможуть майбутнім зв’язківцям набути навиків, потрібних у великому телеком-бізнесі, а український ринок мобільного зв’язку в результаті отримає грамотних та підготовлених спеціалістів.

Бурак Ерсой, Головний виконавчий директор lifecell, відзначив: «Ми як інноваційна компанія, що постійно рухається вперед і впроваджує сучасні технологічні рішення, розуміємо, як важливо вже сьогодні зрощувати кадри для телеком-індустрії майбутнього. Це привело нас до створення повноцінної телеком-лабораторії в НТУУ «КПІ», яку ми обладнали комутатором, що є серцем будь-якого мобільного оператора. До нього отримають доступ тисячі студентів, які можуть спробувати свої сили навіть у налаштуванні тестового фрагменту мережі мобільного оператора. Я впевнений, що наша програма стане початком для розвитку культури практичних знань у всіх ключових вишах України». Як соціально відповідальна компанія Еricsson також активно підтримує освітні ініціативи та студентські програми. Тому у рамках співпраці з lifecell компанія надала необхідну підтримку у налаштуванні та конфігурації обладнання для повномасштабного запуску нової лабораторії.

Войцех Байда , керівник Ericsson Україна , коментує: «Для компанії Ericsson сьогоднішні студенти – це завтрашні бізнес-лідери та висококваліфіковані інженери, які визначають майбутнє світу комунікацій та створюють те, що ми називаємо суспільством, об’єднаним технологіями. В Україні багато талановитих молодих людей, і ми віримо, що маючи правильні інструменти для навчання, вони зможуть привнести інновації у розвиток технологій».

Михайло Згуровський, ректор НТУУ «КПІ », відзначив: «Оператор lifecell не вперше надає нам підтримку в підготовці наших студентів до реалій великого бізнесу. Студенти університету проходять практику в цій компанії, а тепер, навчаючись в лабораторії на справжньому телеком-обладнанні, вони зможуть отримати досвід, який не дасть жоден чудово проілюстрований підручник. Університет готовий всіляко підтримувати роботу телеком-лабораторії lifecell, яка, у свою чергу, сприятиме вихованню кваліфікованих кадрів для галузі».

У межах програми «lifecell університети» оператор lifecell також передав телекомунікаційне обладнання Харківському національному університету радіоелектроніки, Національному аерокосмічному університету імені М. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» і Харківському коледжу Державного університету телекомунікацій, а також розглядає можливість співпраці з іншими вищими навчальними закладами України.