Ініціативи Львова: замість поліетиленових пакетів – багаторазові тари та еко-сумки

Проблема зменшення використання поліетиленових пакетів сьогодні є особливо актуальною для Львова. Втім, наскільки реально відмовитися від таких пакетів у супермаркетах та чи можна їх замінити власними тарами чи еко-сумками? Відповідь на це запитання шукали під час зустрічі «Розробка загальноміської кампанії зі зменшення генерування сміття у Львові», організованій дискусійною платформою «Твоє місто Львів».

Проблема пошуку альтернативних шляхів пакування продуктів у супермаркетах сьогодні є дуже гострою, втім міські еко-активісти пропонують використовувати власні торбинки або багаторазову тару. Еко-активістка Діана Яворська наголошує, що «таким чином можна зменшити використання поліетиленових пакетів і цим самим продемонструвати іншим відвідувачам магазинів зручний та економний підхід до споживання».

Цю ініціативу підтримують такі львівські супермаркети як «Арсен», «Наш край», «Близенько» та мережа магазинів «Родинна ковбаска». Ольга Волинець, представник мережі магазинів «Наш край», зазначає, що єдиною умовою є прозорість багаторазової тари, а сам покупець повинен нести відповідальність за  її якість та чистоту.

Окрім цього представники супермаркетів наголошують, що частину продуктів вже давно запаковують у паперові еко-пакети, які є не лише екологічними, але й покращують якісь зберігання окремих продуктів та є додатковим місцем для реклами. Втім, повністю перейти на еко-пакети супермаркетам не вдасться, адже деякі продукти можна пакувати лише у поліетиленові пакети, це стосується жирної продукції, для якої паперова тара буде непридатною.