У Львові відкрився «зелений» офісний центр з сонячними колекторами та тепловими насосами

У Львові на вулиці Науковій 7Д відкрився перший "зелений" офісний центр класу А. Будівля загальною площею 18,8 тис. кв. м і корисною площею близько 14 тис. кв. м. відповідає всім сучасним вимогам з енерго- та ресурсоефективності, про що свідчить і міжнародний сертифікат зеленого будівництва BREEAM In-Use International від 8 січня 2016, передає EcoTown з посиланням на Newbud.ua. 

Проект «зеленого» офісного центру був розроблений архітектурним бюро "Архиматика" і компанією DTZ. Замовником зведення «зеленої» будівлі виступила девелоперська компанія "Оптіма Плаза" (власник - ВАТ "НДІ ПРЕА"). Офісний центр зведений у відповідності з вимогами "зеленого" будівництва споживає на 40% менше енергії, ніж середньостатистична будівля у Львові.

«На даху будівлі розташовані сонячні колектори і чіллер з тепловими насосами, які нагрівають гарячу воду й охолоджують приміщення у теплу пору року, - пояснює менеджер проекту, заступник директора фірми "ТЕРМОБУД" Віталій Парфенюк. - Тут можна буде комфортно працювати у будь-який пору року і при цьому отримувати мінімальні рахунки за спожиту тепло - та електроенергію».

«Зелений» бізнес-центр має ряд безумовних переваг, говорить голова наглядової ради ВАТ "НДІ ПРЕА" Віталій Ломакович.

«Будівля оснащена системами автоматизації та диспетчеризації інженерних мереж, контролем доступу, функцією "консьєрж-сервіс", має сучасні системи цифрового телефонного зв'язку, клімат-контролю і сонцезахисних робочих місць, а також криту велопарковку і цілодобову охорону, - розповідає фахівець. - В офісному приміщенні розташований фітнес-клуб мережі Sport Life, мережа бістро "Смачні сезони", а у паркувальній зоні розташовані три зарядні станції для електромобілів".

Наразі більше 60% корисної площі щойно введеного у експлуатацію офісного центру вже здано в оренду, наголошує директор департаменту агентських та консультаційних послуг у сфері офісної нерухомості компанії DTZ в Україні Левон Папоян. «Серед великих угод - нещодавній договір оренди з компанією IT Intellias, офіс якої розміститься на декількох поверхах, - розповідає фахівець. - Продумана концепція створює попит на проект ще до його введення в експлуатацію".