ДПЗКУ спрямує 150 млн. грн. на модернізацію виробничих потужностей

Одним з головних завдань для Державної продовольчо-зернової корпорації України на сьогоднішній день є збільшення прибутковості підприємств, які входять до складу корпорації. Що робить ДПЗКУ для  підвищення ефективності роботи своїх філій та як планує модернізувати виробничі потужності? Відповіді на ці питаня дає AgroNews.

«Серед головних завдань, які ми ставимо перед собою та філіями у цьому році – це створення до кінця року власного земельного банку загальною площею не менше 50 тис. га. Наразі ми вже опрацьовуємо це питання і найближчим часом визначимо основні філії, які будуть залучені до формування банку землі та розвитку власного агровиробництва», - зауважує заступник голови Правління ПАТ «ДПЗКУ» Андрій Задирака.

Нагадаємо, на даний час лише одна філія ПАТ «ДПЗКУ» - Великолепетиський елеватор – використовує у власній діяльності банк землі площею 6 тис га. Як зазначають у корпорації, саме власне агровиробництво дозволяє елеватору утримувати лідерство у рейтингу підприємств корпорації за фінансовими показниками, адже формує 86% операційного прибутку.

У ДПЗКУ оцінили ефективність цього напрямку діяльності на прикладі Великолепетиського елеватору, тому формування земельного банку розглядають як одне зі стратегічних завдань, у реалізації якого розраховують  на підтримку профільного Міністерства, Держгеокадастру та інших відомств.

Окрім того, модернізація та технічне переоснащення підприємств корпорації вкрай важливі для їх подальшої ефективної роботи та збільшення виробничих показників.

«Відповідно до плану капітальних інвестицій на 2017 рік, у модернізацію наших елеваторних та переробних потужностей ми плануємо спрямувати близько 150 млн гривень. Минулого тижня ми провели відкритий круглий стіл з виробниками необхідного для наших елеваторних місткостей обладнання, найближчим часом плануємо провести подібне обговорення з виробниками обладнання для переробних підприємств та визначити оптимальні можливості для технічного переоснащення наших філій», - зауважив Андрій Задирака.

Також, одним із пріоритетних завдань, які були визначені на 2017 рік для філій корпорації, заступник голови правління назвав відкриття фірмових магазинів на підприємствах для розвитку роздрібної торгівлі власною продукцією переробки.