Індустріальна молочна компанія відкрила першу чергу молочно-товарної ферми на Чернігівщині

AgroTimes повідомляє, що агрохолдинг «Індустріальна молочна компанія» (ІМК) запустив у селі Великий Зліїв Ріпкинського району Чернігівської області першу чергу молочно-товарної ферми, в яку було інвестовано близько 15 млн грн.

Кошти пішли на реконструкцію старого молочно-товарного комплексу, на базі якого створено новий сучасний об'єкт. Він включає доїльно-молочний блок з усім обладнанням, а також два корівника, куди вже завезли 320 корів.

До кінця 2017 року ІМК планує запустити другу чергу, яка включатиме пологове відділення, а також адмінприміщення.

Як розповів заступник директора з розвитку бізнесу Чернігівського кластера ІМК Андрій Брензович, на території ферми буде розташований будинок тваринників. «Там обладнаємо гуртожиток, кухню, їдальню, навчальний клас, офісні приміщення для того, щоб у майбутньому залучати на роботу і навчати молодих фахівців», – пояснив він.

Загалом інвестиції в будівництво двох черг молочно-товарної ферми в компанії оцінюють у 35 млн грн.

«Із запуском комплексу ІМК переходить на систему замкнутого виробництва: в селі Великий Зліїв вироблятимуть молоко, а в селі Роїще (Чернігівський район) – вирощувати ремонтний молодняк », – зазначив Андрій Брензович.

За його словами, зараз в Роїщі знаходиться поголів'я, яке буде переміщено на молочно-товарну ферму після запуску другої черги.

Він також зазначив, що компанія взяла курс на голштинізації. «Використовуємо сперму американської генетики, почали використовувати сперму геномних биків для запліднення телиць, – сказав Андрій Брензович. – За рахунок високої генетики плануємо значно збільшити надої. Зараз отримуємо 6 тис. л на фуражну корову, але в стаді вже є тварини, які за один удій дають до 50 л. Тобто в цілому за лактацію вони зможуть дати 8-10 тис. л».

Крім того, завдяки установці сучасного доїльного обладнання, компанія планує виробляти на фермі молоко екстра-класу, резюмував заступник директора з розвитку бізнесу Чернігівського кластера ІМК.