Аграрні асоціації вимагають в уряду розформувати монополію Ostchem на ринку мінеральних добрив

17 травня представники найбільших вітчизняних аграрних асоціацій направили звернення на ім’я прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою розформувати монополію групи компаній Ostchem, що утворилась на ринку мінеральних добрив, шляхом примусового продажу підприємств, що входять до Ostchem, незалежним українським та європейським інвесторам. Про це пише AgroTimes.

Відповідне звернення підписали Всеукраїнська аграрна рада, Аграрний союз України, Український клуб аграрного бізнесу, Союз птахівників України, Асоціація свинарів України, Асоціація виробників молока України, Асоціація фермерів та землевласників України.

У зверненні, зокрема, зазначається, що на сьогодні Ostchem фактично є банкрутом, оскільки монополіст заборгував аграріям 1,7 млрд грн. за добрива, що були сплачені, але так і не були поставлені, навіть не були вироблені.

На тверде переконання провідних аграрних асоціацій, будь-яке можливе розв’язання кризи вітчизняної галузі виробництва азотних добрив не повинне досягатися за рахунок аграріїв.

«Відтак неприйнятною є ситуація, коли замість подолання проблеми штучно завищених цін на внутрішньому ринку в шахрайській спосіб нав’язується їхній захист та створення умов для подальшого зміцнення монополії, створеної Дмитром Фірташем на гроші «Газпромбанку» і нині заставленої тому ж самому «Газпромбанку», – йдеться у зверненні.

«Єдиним виходом із нинішньої ситуації є руйнування монополії (яка, враховуючи передбанкрутний стан Ostchem, нині де факто належить росіянам), шляхом примусового продажу підприємств, що входять до Ostchem, незалежним українським та європейським інвесторам, а також надання українським хімічним підприємствам власної сировинної бази», – наголошують аграрні асоціації у зверненні.