Bayer та KWS видали першу ліцензію на виведення цукрових буряків, стійких до гербіцидів

Компанії Bayer та KWS SAAT SE видали довгострокову ліцензію на використання своєї нової технології вирощування цукрових буряків «Конвізо Смарт» компанії SESVanderHave (Бельгія), яка займається селекцією та виробництвом насіння цукрових буряків.

Ця технологія дозволяє виводити гібриди цукрових буряків, стійких до гербіцидів ALS-класу, що контролюють широкий спектр бур’янів, повідомили AgroTimes у прес-службі KWS.

Система «Конвізо Смарт» спрощує процес вирощування цукрових буряків, підвищує гнучкість використання гербіцидів і водночас підвищує екологічність захисту культури.

Наступного року році технологія стане доступною для фермерів Східної та Північної Європи, а в 2019-2020 роках – на ключових ринках Німеччини, Франції та Польщі.

«Угода з компанією SESVanderHave – це перша ліцензія на застосування нової системи вирощування, видана компаніями KWS і Bayer. Незабаром буде укладено ще низку ліцензійних угод на використання «Конвізо Смарт», ‒ зазначила глобальний менеджер сегменту гербіцидів для сої, олійного ріпаку та цукрових буряків підрозділу CropScience Сабіна Штольц. ‒ Ми хочемо, щоб ця технологія стала доступною якнайбільшому колу селекціонерів».

«Наші гібриди, вирощені за допомогою технології «Конвізо Смарт», з’являться на ринку найближчим часом», ‒ сказав генеральний директор компанії SESVanderHave Роб ван Тетерінг.

За словами члена ради директорів KWS SAAT SE доктора Петера Хофмана, «Конвізо Смарт» – це справжня інновація у сфері вирощування цукрових буряків. «Вона дозволить зменшити кількість гербіцидів і частоту їхнього використання», ‒ зауважив він.

Новий гібрид цукрових буряків містить ензим, що змінився природним чином і бере участь у біосинтезі життєво важливих амінокислот. Рослини з таким спонтанно зміненим ензимом були спеціально відібрані та використовувалися для подальшої селекції.

Довідка

Bayer ‒ міжнародний концерн, що спеціалізується в галузях наук про життя, охорони здоров’я та сільського господарства.

KWS — один зі світових лідерів у галузі селекції рослин. Її діяльність зосереджена на селекції, виробництві і продажу насіння кукурудзи, цукрових буряків, зернових, ріпаку та соняшнику.

SESVanderHave ‒ глобальний гравець у галузі виведення насіння цукрових буряків. Понад 25% цукрових буряків на планеті вирощуються з її насіння.