"Нібулон" і "Сільпо" допоможуть розвивати фермерство на Херсонщині

У Голій Пристані Херсонської області стартував пілoтній прoeкт, який допoмoжe поліпшити якість плoдoвo-oвoчевої прoдукціі в тoргoвельних мережах України, на чверть скоротить витрати на лoгіcтику прoдукціі з Хeрcoна і допoмoжe дрібними фeрмeрам Хeрcoнщини налагодити ланцюжок збуту для своєї продукції.

Відповідну угоду про співпрацю підписали місцеві фeрмeри, прoeкт USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку», кoмпанія «Нібулoн» і представники торгової мережі «Сільпо-Фуд». Сторони домовилися про формування пробної оптової партії кавунів і доставки річковим транспортом по Дніпру до складів торговельних мереж, повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу місцевої преси.

Варто зазначити, що через відсутність альтернативних видів транспортування у «високий сезон» ціни на автомобільні перевезення виростають в 2-2,5 рази. Складнощі з логістикою і збутом призводять до того, що близько 30% врожаю кавуна залишається на полі. Існують й інші проблеми: оскільки кавуни вантажаться насипом, ще 10-13% продукції піддається механічним пошкодженням; відсутні стандарти упаковки і транспортування.

У той же час, кавун при перевезенні баржею буде розфасований у спеціальні контейнери. Як пояснив директор підприємства «Південний експорт», організатор проекту з боку фермерських господарств Олександр Синенко, це допоможе зменшити втрати при транспортуванні з 10% до 2-3%, фермери отримають значну економію, а споживачі - більш якісний продукт.

У свою чергу, керівник проекту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» Патрік Рейдер зазначив, що дрібні фермери зазвичай не мають можливості співпрацювати з торговельними мережами, адже виробляють порівняно невеликі обсяги продукції. Даний проект, на його переконання, допоможе виробникам сільгосппродукції Херсонської області об'єднатися, сформувати великі партії врожаю і побудувати новий ефективний ланцюжок поставок з полів Херсонщини в великі торгові мережі. Будуть застосовані сучасні міжнародні стандарти логістики та упаковки, а споживачі отримають більш якісний і свіжий кавун, зазначив П. Рейдер.

Проект буде використовувати новий причал, побудований «Нібулоном». За словами генерального директор «Нібулона» Олексія Вадатурського, об'єкт готовий: ваговий комплекс може приймати товар, працює адміністрація і лабораторія, обладнана та сертифікована за європейськими стандартами. До речі, завдяки цьому проекту, возити з регіону будуть не тільки кавуни, а й зерно, перець, цибулю, помідори, інші овочі та фрукти в Київ і в Білорусь.

Уже восени компанія планує придбати третій грейферний перевантажувач FUCHS MHL385 австрійської компанії TERREX, який буде виконувати вантажно-розвантажувальні роботи на філії «Голопристанська» в тому числі й з овочевою продукцією Херсонської області. В майбутньому - будуть побудовані складські приміщення для накопичення і формування суднових партій для подальшого транспортування водним транспортом. Також компанія вивчає можливості переоснащення існуючого флоту для транспортування рефрижераторних контейнерів, що дозволить транспортувати продукцію, яка швидко псується, на більші відстані.