НАБУ і Антимонопольний комітет викрили змову в справі щодо днопоглиблення порту "Южний"

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Антимонопольний комітет України (АМКУ) викрили змову в справі щодо днопоглиблення порту “Южний”. Про це повідомляє Finance.ua з посиланням на прес-службу НАБУ.

“На підставі фактів, встановлених детективами НАБУ 7 вересня 2017 року, АМКУ визнав змову в діях учасників торгів із закупівлі робіт та послуг за днопоглиблення в порту “Южний”. Два підприємства, які вдалися до антиконкурентних узгоджених дій – ТОВ “ЛІГОС УА” та ТОВ “УКРЗВ’ЯЗОКГІДРОБУД” – комітет оштрафував на загальну суму близько 23 млн гривень”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією прес-служби, їм заборонено брати участь у торгах на закупівлю товарів, робіт або послуг за рахунок держави протягом найближчих 3 років. Так, в жовтні 2015 Южненська філія ДП “Адміністрація морських портів України” здійснила закупівлю експлуатаційних днопоглиблювальних робіт в акваторії морського порту “Южний”.

За результатами торгів було укладено договір з ТОВ “ЛІГОС УА” на суму майже 134 млн гривень. Слідство вважає, що цю закупівлю провели за завищеними цінами.

Зазначається, що розслідування цього епізоду детективи НАБУ почали в кінці 2015 року. Згодом, зібравши достатньо інформації, яка свідчила про можливі антиконкурентні дії з боку учасників торгів, НАБУ звернулося в АМКУ і той почав власне розслідування.

Вердикт АМКУ, який визнав наявність порушень, стане вагомим доказом у кримінальному провадженні за фактами корупції на ДП “Адміністрація морських портів України” (АМПУ), яку розслідують детективи НАБУ.

Крім того, на підставі зібраних доказів у розслідуванні згаданого кримінального провадження, навесні 2017 року НАБУ подало до Господарського суду м. Києва позов про визнання недійсним договору на суму 712 млн гривень.