Шість українських компаній отримали від ЄС та ЄБРР 160 тис євро на кліматичні проекти

Шість українських компаній отримали кліматичні інноваційні ваучери (КІВ) на загальну суму 160 тисяч євро для проектів, спрямованих на розробку та вдосконалення технологій скорочення викидів парникових газів (ПГ) і покращення споживання енергії.

Грантове фінансування нададуть підприємствам та консультаційним фірмам з Києва, Дніпра та Львова в рамках проекту КІВ, який був започаткований програмою ЄБРР “Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату” (FINTECC), яка фінансується Інвестиційним фондом сусідства ЄС (ІФС), і реалізується НУО «Грінкубатор», передає EcoTown з посиланням на greencubator.info.

Зокрема, КІВ отримає компанія “Ecoisme” (Київ) – пристрій моніторингу ефективності споживання електроенергії, “Електрокарс” (Київ) – біллінгові системи для зарядних станцій електромобілів, “Інженерні інновації” (Львів) – технологія виробництва модульних залізобетонних конструкцій, Інститут екології та енергозбереження (Київ) – програмне забезпечення роботи котлів на біомасі, УкрЦентр-Груп (Київ) – ізоляційний матеріал на основі технічної коноплі, “ВТС-Комплект” (Дніпро) – рекуператор з картону.

Як заначив перший радник і начальник операційного відділу Представництва ЄС в Україні Йоханнес Бауер, Кліматичні інноваційні ваучери є важливим практичним механізмом підтримки, яку ЄС і ЄБРР надають українським фірмам для пілотного випробування нових технологій і зміцнення сталого розвитку.

Примітно, що Україна стала першою серед країн діяльності ЄБРР, яка може скористатися КІВ.

Передбачається, що до кінця 2018 року програма КІВ, загальний бюджет якої становить 1 млн євро, надасть підтримку близько 50 інноваційним проектам в Україні. Розмір ваучерів на окремі проекти може становити від 20000 до 50000 євро в залежності від інноваційності, складності і потенційних переваг. Додаткові отримувачі будуть визначені в ході ще трьох етапів конкурсного відбору.

За словами асоційованого директора Департаменту енергоефективності та змін клімату Сергія Масліченко, за інноваційні ваучери змагалися понад 40 компаній з різних регіонів України.

"Ми задоволені кількістю заявок, поданих на першому етапі відбору, - сказав він. - Очевидно, що інноваційний ринок України зростає, і є бажання розробляти та впроваджувати рішення, чутливіші до кліматичних питань, а програма Кліматичних інноваційних ваучерів має всі можливості для підтримки таких починань".

На думку голови Ради “Грінкубатора” Романа Зінченко, на українському ринку енергетичних та кліматичних інновацій спостерігається нова позитивна динаміка. «Для подальшого розвитку в цій сфері важливо вийти за межі внутрішнього ринку”, - наголосив він.

Програму ЄБРР FINTECC, призначену для передачі технологій у сфері пом’якшення наслідків кліматичних зміні клімату та адаптації до них, було запущено в Україні в лютому 2016 року. Трирічна програма FINTECC забезпечена грантовим фінансуванням у сумі 7 млн. дол. США, яке надав Глобальний екологічний фонд (ГЕФ), а також грантом у розмірі 4 млн. євро від ІФС ЄС.