У селах Полтавщини відкриють IT-курси

Агропромхолдинг АСТАРТА, Фонд BrainBasket та компанія Міратех запускають пілотний освітній проект, який дозволить мешканцям сіл отримати базову IТ-освіту. Старт проекту заплановано на жовтень цього року в Полтавській області.

Оволодіти ІТ-навичками зможуть дорослі зрілого віку та школярі сіл Озера, Лютовинівка та Староаврамівка. Дитячий ІТ-курс, до якого входить ознайомлення та вивчення середи програмування Scratch, розрахований на школярів від 9 до 11 років. Організатори курсу сподіваються, що програма дозволить дітям розвинути аналітичне мислення, зацікавить темою нових технологій і прищепить інтерес отримати ІТ-освіту в майбутньому. Навчальна програма складається з 12 занять.

«У нас є успішний досвід проведення ІТ-навчання дітей спільно з Фондом BrainBasket. Із задоволенням спробуємо повторити це для дорослих і на селі, на щастя, регіональна мережа Міратех покриває практично всі населені пункти України. Сподіваюся, що пілотний проект пройде успішно, і найближчим часом ми вийдемо на регіональний масштаб по всій країні», - сказав Микола Роєнко, президент компанії Міратех.

Курс для дорослих, що розрахований на людей від 45 років, розроблений для побутових потреб мешканців сіл та має на меті навчити учасників проекту базовим IT-навичкам. До нього включені навчання базовим навичкам роботи з комп’ютером, інтернетом, електронною поштою, оволодіння сучасними комунікаційними засобами на кшталт месенджерів та популярних соціальних мереж. Крім того, програма курсу дозволить також ознайомитись із ресурсами для саморозвитку, щоб у подальшому дорослі слухачі курсів мали змогу самотужки отримувати нові знання й розвивати свої навички та вміння. Програма розрахована на 15 занять.

«Робота нашої компанії вже давно тісно пов’язана з розвитком сільських громад. В першу чергу, із створенням умов сучасної освіти і медицини в селах. Ми дуже раді, що в нас з’явилися такі сильні партнери, адже комп’ютерна грамотність та IT-навички стають невід’ємною частиною будь-якої професії – це глобальні процеси, і сільські жителі повинні мати можливість оволодіти цими знаннями», - наголосив Віктор Іванчик, генеральний директор АСТАРТИ.

«Сьогоднішнім школярам знання інформаційних технологій допоможуть стати більш затребуваними професіоналами у майбутньому, незалежно від того, яку професію вони бажають опанувати. Нас надихає можливість допомогти дітям та дорослим в опануванні навичок, котрі необхідні в сучасному світі», - прокоментував Ілля Онищенко, директор програм Фонду BrainBasket.

Кожна навчальна група займатиметься у змішаному форматі, який передбачає самостійну роботу онлайн і аудиторну практику з викладачем у спеціально облаштованих приміщеннях. Комп’ютерну техніку для занять в селах нададуть Фонд BrainBasket і Міратех. Навчання проходитиме у вихідні дні, двічі на тиждень.У рамках пілотного проекту організатори планують охопити три локації на Полтавщині та надати знання з інформаційних технологій 30-45 дорослим і 60 школярам. У перспективі поширення проекту щонайменше до 10 локацій.

АСТАРТА – публічна агропромислова компанія, яка майже 25 років працює у сфері цукрового та сільськогосподарського виробництва в Україні. З 2006 року акції Astarta Holding N.V. котуються на Варшавській фондовій біржі. АСТАРТА обробляє землі у 8 областях та є національний лідером з виробництва цукру. Компанія реалізує стратегію корпоративної соціальної відповідальності, одним з пріоритетів якої є підтримка сільських громад у напрямках освіти, медицини та благоустрою.

Фонд BrainBasket є некомерційною організацією, мета якої - сприяти розвитку освіти українців в сфері ІТ. Фонд було засновано в 2014 році з візією об’єднанная зусиль всіх гравців ІТ-індустрії для підготовки 100 000 програмістів до 2020 року.

Міратех надає аутсорсингові та інші ІТ-послуги корпоративним клієнтам у всьому світі. Компанія заснована в 1989 році. Штаб-квартира знаходиться у Нью-Йорку. Міратех успішно працює у Вашингтоні і Стокгольмі, Великобританії, Ізраілі, Іспанії, Норвегії, Польші, Словаччині, Україні, на Філіпінах, в Фінляндії та Швеції. Сервісна мережа Міратех охоплює 560 міст і населених пунктів.