Агрохолдинг «МРІЯ» запроваджує екологічний проект із роздільного збору сміття

Агрохолдинг «МРІЯ» розпочав пілотний проект із організації роздільного збору твердих побутових відходів у двох райцентрах Тернопільської області – смт. Козова та м. Зборів. У рамках проекту в обох населених пунктах облаштовуються 43 сміттєвих майданчиків, кожен – з комплектом із трьох контейнерів різних кольорів: для паперу, скла та пластику. Також для обох райцентрів придбаний спеціальний прес, щоб відсортоване сміття можна було спресувати для подальшого транспортування. Все обладнання передано на баланс комунальних підприємств. Загалом на реалізацію ініціативи Агрохолдинг «МРІЯ» вже виділив понад 300 тис. грн.

Основною метою проекту для Агрохолдингу «МРІЯ» є збереження довкілля та розвантаження сміттєзвалищ, а також популяризація серед населення роздільного збору сміття. Головне завдання – навчити молоде покоління дбати про екологію та навколишнє середовище.

«Як Компанія з європейським капіталом, ми намагаємося впроваджувати європейські цінності там, де господарюємо, – прокоментувала директор Департаменту комунікацій та соціальних проектів Агрохолдингу “МРІЯ” Нонна Шмідік. – Поруч із розвитком кооперативного руху це ще один соцпроект, який спрямований не тільки на конкретну допомогу “тут і зараз”, але й на просвітницьку роботу та зміни у ставленні людей до проблеми. Мешканці вже зараз усвідомлюють важливість проекту. За результатами опитування в обох населених пунктах, більшість людей готові сортувати сміття, а несвідомих громадян – штрафувати. Якщо проект дасть бажані результати, транслюватимемо досвід на інші населені пункти, де працює “МРІЯ”. Для сіл Тернопільщини це нова ініціатива».

Проекти «Європейська Козова» та «Зборів крокує у Європу» підтримали місцева влада, відділ освіти, духовенство, молодіжна організація НСОУ «Пласт», КП «Благоустрій», а також місцеві загальноосвітні навчальні заклади, які провели цілу агітаційну кампанію і стилізований флешмоб у день запуску проекту. За словами дітей, саме вони навчатимуть старше покоління правильно поводитись із побутовими відходами. Так, розробляючи концепцію проекту, Агрохолдинг «МРІЯ» використав, зокрема, наукову роботу гімназистки Зборівської гімназії Христини Ремез.

«Несортоване сміття – це непотріб, а відсортоване – вже сировина, –  зазначає директор КП «Благоустрій» Козівської селищної ради Сергій Добалюк. – Якщо правильно поводитись із відходами, то можна їх продавати за непогані гроші, які можна спрямовувати на благоустрій селища. Зараз ми розставили сміттєві баки у людних місцях, якщо буде потреба, ми збільшимо їх кількість». У Зборові також вважають, що відсортоване сміття приноситиме додаткові кошти у бюджет і вже знайшли потенційних покупців.