У Волновасі з відходів сільського господарства отримують біогаз

ЕнергоЛайф.інфо повідомляє, що біогазовий завод відкрили у Донецькій області. Загальна вартість проекту компанії становить 5 мільйонів 400 тисяч євро. З них 4, 2 мільйони євро – кредит Європейського банку реконструкції та розвитку.

Біогазовий завод відкрили у Донецькій області. Загальна вартість проекту компанії  «Екопрод» становить 5 мільйонів 400 тисяч євро. З них 4,2 мільйони євро – кредит Європейського банку реконструкції та розвитку.

Потужність заводу – 1,5 МВт. Наразі очікують на затвердження НКРЕ «зеленого тарифу». Підприємство виробляє енергію шляхом переробки відходів сільського господарства, про це йдеться у сюжеті телеканалу «До ТБ».

«Ми переробляємо відходи сільського господарства і отримуємо додатковий прибуток на переробці. Другий аспект унікальності, в тому, що ми виробляємо електричну енергію. Шляхом анаеробного бродіння ці відходи зброджуються, з них отримуємо метан. Потім метан спалюємо у конвекційній установці та виробляємо електричну енергію. Її потім продаємо за зеленим тарифом», − розповів директор біогазового заводу заводу ПАТ «Екопрод» Антон Бишок.

На базі біогазового заводу створили спеціалізовану лабораторію. Там контролюють якість питної води, кондицію сировини, а також всі параметри технологічного процесу.

«Ця лабораторія має стати першою в Україні сертифікованою лабораторією, що забезпечить перевірку якості технологічного процесу біогазового виробництва для нашого підприємства та для нових компаній України», − пояснив начальник відділу сертифікації та якості продукції ПрАТ «Екопрод» Сергій Коваль.

За його словами, у лабораторії також можуть виготовлятися нові субстрати біогазового виробництва.

Зазначається, що на сьогодні в Україні працює лише кілька біогазових заводів. Аналогічних підприємств в Донецькій області більше немає.

Крім електроенергії, підприємство вироблятиме добрива.