Завдяки енергозбереженню Завод Малишева заощадить мільйони гривень

Як повідомив головний енергетик ДП «Завод імені В.О. Малишева» Олександр Стегній, робота з енергозбереження проводиться за кількома основними напрямками. Один з них - впровадження енергозберігаючого освітлення. З 2017 року завод почав переходити з ламп розжарювання на енергозберігаючі лампи, які споживають в 5-7 разів менше електроенергії.

Крім того, для оптимального використання електрики на виробничих площах реконструюють схему включення освітлення. Світло зробили локальним: тепер лампи можна включати не на всій території цеху, а лише там, де в цьому є необхідність: на окремих ділянках, на яких проводяться роботи.

Один з напрямків економії електроенергії - заміна енерговитратного обладнання та вдосконалення роботи виробничих машин.

«Останні роки ми поступово переходимо на автономні компресори: міняємо енерговитратні на сучасні та економні, - говорить Олександр Стегній. - Зокрема, в цьому році ми придбали два таких компресора для філії «Агрегатний завод» і один - для цеху основного майданчика, що дозволить йому працювати автономно. Також з метою енергозбереження ми встановили на компресорне обладнання дистанційне керування і змінили графік роботи компресорів в цехах з 7.30 на 8.00 - відповідно до фактичного часу, коли люди починають роботу на обладнанні, яке споживає повітря.

Економити електроенергію дозволяє ще одне заводське нововведення: на підприємстві оптимізують постачання цехів технічною водою. У зв'язку з централізацією виробництва і, відповідно, скороченням незадіяних ділянок на них відключили водопостачання. Це дозволило замінити насоси на центральних очисних спорудах потужністю 250 кВт на насоси потужністю 160 кВт і вивести в резерв насосну оборотного водопостачання основного майданчика.

За даними головного енергетика, загальна економія від перелічених впроваджених заходів становить близько 1 млн. грн. в місяць. Якщо дозволить фінансування, на заводі продовжать роботу з енергозбереження. Зокрема, в планах фахівців - впровадити енергозберігаюче освітлення всієї території заводу, реалізувати нові ідеї з опалення цехів і раціонального енергозабезпечення всіх цехів підприємства.