Укроборонпром та КПІ відкрили магістреську програму для навчання фахівців оборонної промисловості

ДК "Укроборонпром" та "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського", 22 грудня, відкрили нову магістерську програму "Управління у сфері оборонно-промислового комплексу".

"Україна зараз формує професійну армію та для її підтримки необхідна підготовка професійних кадрів у оборонній сфері на системному рівні. І ми запрошуємо приєднатися до неї волонтерів та ветеранів АТО, які зможуть поєднати свій досвід зі знаннями, які вони отримають під час 1,5 річного  інтенсивного навчання", – заявив Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов.  

Окрім того, підписана угода передбачає розширення загальної програми співробітництва у сфері підготовки фахівців. На наступному етапі розпочнеться створення програми підготовки спеціалістів, яка охоплює всі три рівня вищої освіти: бакалавр-магістр-PhD. А в подальшому – створення спільного Центру для розробки та впровадження у виробництво інноваційних проектів у сфері високих технологій.

"Наша співпраця розпочалась ще у 2014 році, завдяки чому "Укроборонпром" та КПІ розробили цілу серію зразків озброєння та військової техніки. Наприклад, безпілотник Spectator, який був створений у рамках такої спільної роботи, вже використовується українськими військами. Фактично ми створили замкнутий цикл – від ідеї до виробництва та прийняття на озброєння", – заявив ректор Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" Михайло Згуровський.

Загалом за три роки фахівці підприємств "Укроборонпрому" та КПІ розробили біля 40 зразків обладнання, оснащення та техніки у всіх сферах оборонної промисловості. І вже шість з них знаходяться на озброєнні української армії.

"За три роки відбулись значні позитивні зміни. Від потреб у розробці дронів у 2014 році, вже у 2017 році ми перейшли до вирішення проблеми формування високопрофесійного людського капіталу", – зазначив Олександр Cпіваковський, народний депутат Верховної Ради України, Перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти.

"НПО "Практика" підтримує старт цієї програми та приєднується до такої стратегічної ініціативи. І фахівці нашого підприємства також будуть навчатися за цією програмою", – Голова Ради директорів НВО "Практика", Олег Висоцький.

Підписана угода також передбачає організацію для студентів практики на підприємства "Укроборонпрому" і створення на виробничій базі умов для виконання студентами курсових і дипломних проектів. У свою чергу, фахівці КПІ забезпечуватимуть науково-технічну підтримку проектам, які реалізуються на базі підприємств Концерну, а також зроблять свій вклад у вирішення наукових проблем.