Компанія “Зернова столиця” розробила інноваційний продукт “Smart-елеватор”

Фахівці групи компаній «Зернова Столиця» розробили інноваційний продукт «SMART-елеватор». Його мета – тотальна автоматизація технологічних, господарських та інших процесів на елеваторі на базі 4-го рівня автоматизації (обробка великих обсягів даних і прийняття рішень автоматизованим комплексом), зведення до мінімуму участь людини в прийнятті технічних рішень. Про це повідомляє Національний промисловий портал.

Відзначається, що програмно-апаратний комплекс від ГК «Зернова Столиця» побудований за модульним принципом. Його модулі можуть функціонувати як самостійно – «SMART-individual», так і в складі єдиної системи – «SMART-елеватор».

Ми можемо нарощувати цю систему, до тих пір, поки з її допомогою можливо буде керувати всіма виробничими процесами – від АСУ ТП до бухгалтерії, відділу кадрів та системи безпеки», – підкреслює начальник управління автоматизації Олексій Ломакін.Складовим компонентом системи є «розумне обладнання». Воно оснащене датчиками, програмними модулями, контролерами. Унікальне програмне забезпечення, зі зручним, зрозумілим WEB- інтерфейсом, до якого можна приєднатися як локально, за допомогою Wi-Fi, так і віддалено з будь-якої точки світу через інтернет. Для цього необхідний лише Web-браузер.

Система дозволяє відстежити ефективність роботи за такими параметрами:

  • інтенсивність роботи обладнання, ступінь зносу його основних і витратних елементів;
  • споживання електроенергії;
  • тривалість аварійних простоїв і їх причини;
  • екологічні норми – контроль допустимих викидів в атмосферу.

Всі одиниці «SMART індивідуал» окремо і в складі модулів виконують також функцію безпеки.

Для того ж, щоб запобігти вірусні атаки, в компанії розробили нову систему SECURE-ELEVATOR GC.

Ми не говоримо, що прибираємо загрозу. Сьогодні в світі ніхто не захищений від кібер-атак, але ми знаємо, як вирішити проблему. Для цього у нас є весь інструментарій. Ми розкладаємо інформацію на 3 складові – апаратна частина; оперативна – та, з якою ми працюємо, а також ту, що зберігає інформацію в хмарі. У момент атаки ми втрачаємо тільки частина інформації, яка відновлюється протягом 15-20 хвилин», – пояснюють фахівці ГК« Зернова Столиця.

У ГК «Зернова Столиця» розробили програмне забезпечення, яке допомагає спрогнозувати якість зерна на виході до елеватора або зернового термінала. Розрахунок якісних показників відбувається на основі аналізу тих даних, які збирає система з усіх ділянок елеватора – лабораторії, зерносушарки, силосу і т.д.

На даний момент система автоматизації елеваторів ГК «Зернова Столиця» впроваджується на декількох українських підприємствах, які вирішили підвищити ефективність виробничого процесу на своїх зерносховищах.