У Львівській політехніці відкрили унікальну лабораторію для студентів програми «Інтернет речей»

У Національному університеті «Львівська політехніка» відкрили лабораторію для студентів бакалаврської програми «Інтернет речей/Internet of things». Про це повідомляє ZAXID.NET.

Лабораторія програми ‒ це унікальна платформа для конструювання розумних приладів та для експериментів із «залізом» власних пристроїв. На 14-ти робочих місцях, окрім комп'ютерів, ще й приладдя для практики.

«Перш за все, тут буде велика кількість занять лабораторних, де студенти будуть працювати з цим обладнанням, яке ви тут можете побачити, на лабораторних. А також передбачається, що буде робота після пар, тобто в їхніх напрямках. Щоб вони могли прийти і тут розробляти свої розумні девайси і згодом їх представляти на різних виставках, зустрічах, щоб згодом отримати фінансування від інвесторів», ‒ розповідає директор освітнього напрямку львівського ІТ кластеру та викладач університету Зеновій Верес.

Студенти 2 курсу, до прикладу, вже створили додаток Clean City. Це ‒ програма, що відстежує вивезення сміття. Тож у лабораторії проводитимуть чимало часу й після пар, аби вдосконалювати здобуті вміння.

«Насправді я дуже вражений тим, наскільки тут є сучасне обладнання. І я вже не можу дочекатися, як почнеться навчання, ми вже сядемо за ці прилади й почнемо робити ІоТ рішення», ‒ розповідає студент програми «Інтернет речей» Микола Мацях.

«Мені дуже сподобалося, оскільки тут дуже приємно працювати, і загалом не тільки все обладнання є, а крім цього ‒ приємний дизайн та зручно працювати», ‒ додає його однокурсник Роман Віт.

«Можна створювати різні розумні пристрої, наприклад, можна створити датчик температури, яка буде сповіщати температуру в кімнаті», ‒ пояснює специфіку роботи в лабораторії студент програми «Інтернет речей» Віталій Вінниченко.

Облаштували лабораторію «Інтернету речей» 16 ІТ-компаній, які є учасниками Львівського ІТ кластеру. Для них це своєрідна інвестиція в майбутнє.

«Минулого року на перший курс вступили, якщо взяти всі спеціальності ІТ-галузі, майже тисяча студентів. Це, звичайно, велика сила, і я сподіваюся, що ІТ-компанії, ІТ-бізнес отримає велику кількість хороших фахівців», ‒каже проректор Львівської політехніки Дмитро Федасюк.

На програмі «Інтернет речей» планують облаштувати ще одну лабораторію ‒ для виробництва розумних пристроїв від А до Я.