Нагороджено кращі кейси кмпаній з корпоративної соціальної відповідальності

Центр “Розвиток КСВ” нагородив кращі кейси з корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) за 2017 рік. Нагородження Конкурсу кейсів з КСВ відбулося в рамках Конференції “Бізнес, що змінює країну”, що відбулась в Unit.City. Партнери Конкурсу – компанія EY та Платформа зростання зеленої економіки. Партнер Конкурсу Pro Bono для юридичних компаній – Юридична газета.

В цьому році було зібрано 28 кейсів компаній за 2017 рік. Головна тема Конкурсу – Цілі сталого розвитку. Найбільше кейсів було подано у відповідності до Цілі 8 “Гідна праця і економічне зростання”, друга за популярністю Ціль 11 “Сталий розвиток міст та спільнот”. Цікаво, що вперше було подано багато кейсів за Ціллю 10 «Зменшення нерівності»: компанії просували інклюзивність (Ашан, Кока-Кола Беверіджіз Україна) і боролися з бідністю (Концерн “Гаонафтогаз”)

В рамках Конкурсу протягом лютого 2018 року компанії подавали свої кейси. Потім – вони були оцінені міжнародним журі у складі: Томас Серкович (Ірландія), Маріна Стефанова (Болгарія), Агнесе Алксне (Латвія), Феріде Доган (Нідерланди).  Критеріями оцінки кейсів в цьому році стали: інноваційність, механізм реалізації проекту (діалог зі стейкхолдерами), довгострокові результати проекту для компанії і суспільства, опис кейсу (мова, стиль і т.п.).

МАРИНА СТЕФАНОВА, Глобальний Договір ООН, Болгарія, член журі українського конкурсу кейсів з КСВ, поділилась своїми враженнями від оцінки: “Була вражена змістом, різноманітністю та якістю запропонованих кейсів. Принаймні половина кейсів, які я перевірила, заслуговують захоплення та визнання як експертами, так і суспільством. Вони відповідають реальним проблемам; ефективно сплановані та реалізовані; мають чітке бачення масштабу та сталого розвитку. Очевидно, що компанії мають зацікавленість, потенціал та бажання активно взаємодіяти та співпрацювати з іншими заінтересованими сторонами, вирішуючи існуючі проблеми та уникаючи майбутніх ризиків та викликів. Компанії демонструють, що бізнес є і за будь-яких обставин може бути силою позитивних змін”.

За думкою членів Журі переможцями стали кейси наступних компаній:

-  Кращий кейс з впровадження Цілі 3 «Міцне здоров’я»: WATSONS УКРАЇНА за проект закупівлі окклюдерів для дитячих сердець.

-     Кращий кейс з впровадження Цілі 4 «Якісна освіта»: ELEKS за проект просвіти дітей, які не бачать, і  ЭНЕРГОАТОМ за програму роботи зі школярами і студентами.

-   Кращий кейс з впровадження Цілі 5 «Гендерна рівність»: L’ORÉAL TALENT за проект, спрямований на навчання жінок, які постраждали від домашнього насильства, новій професій перукаря і надання їм економічних повноважень.

-  Кращий кейс з впровадження Цілі 8 «Гідна праця і економічне зростання»: KREDOBANK за програму роботи зі студентами.

- Кращий кейс з впровадження Цілі 10 «Зменшення нерівності»: КОНЦЕРН ГАЛНАФТОГАЗ за вставновлення контейнерів для речей, які розпосюджуються серед малозабезпечених сімей.

-     Кращий кейс з впровадження Цілі 11 «Сталий розвиток міст та спільнот»: МХП за програму розвитку підприємництва в селах.

-   Кращий кейс з впровадження Цілі 12 «Відповідальне споживання»: ДТЕК за проект просування енергоефективності в школах.

-    Кращий кейс з впровадження Цілі 13 «Боротьба зі зміною клімату»: INTECRACY GROUP за просування елеткронного документообороту.

- Кращий кейс з впровадження Цілі 16 «Мир та справедливість»: ПРИКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО за роботу зі співробітниками, які повернулись із АТО, і ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС за вшанування пам’яті загиблих в АТО.

-  Кращі Pro Bono зусилля (для юридичних компаній): ПРАВОВИЙ АЛЬЯНС за більш ніж 400 pro Bono годин за вшанування пам’яті загиблих  в АТО.

Також окрема нагорода “За просування принципів Зеленої економіки”  була вручена від Платформи зростання зеленої економіки  компанії АШАН за кейс з працевлаштування дітей із синдромом Дауну.

Нагорода  від молоді “Бізнес, що змінює країну” була вручена компанії АСТАРТА за розвиток регіонов і розбудову системного підходу до залучення громад.

Конкурс кейсів з КСВ впроваджується дев’ятий рік поспіль. За цей час Конкурс перетворився в єдину національну премію відзначення проектів соціальної відповідальності компаній. Зібрано більше 250 кейсів, кейси оцінювали 30 міжнародних експертів, підготовлено 7 публікацій.

Фото можна завантажити - тут

Питання: (044) 292 02 48 та пишіть ld@csr-ukraine.org

***

Про Центр “Розвиток КСВ”: експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності в Україні. Пріоритети Центру «Розвиток КСВ» – КСВ в конфліктні часи, бізнес і університети, соціальна відповідальність державних органів влади і державних компаній.

Детальніше: (044) 292 02 48, www.csr-ukraine.org

Про EY: міжнародний лідер з аудиту, оподаткування, права, супроводу угод і консультування. Наші знання та якість послуг, які ми надаємо, сприяють зміцненню довіри та впевненості на ринках різних країн у всьому світі. Ми формуємо команду видатних лідерів, під чиїм управлінням наш колектив виконує взяті на себе зобов’язання. Таким чином, ми робимо суттєвий внесок у поліпшення ділового середовища в інтересах співробітників, клієнтів і суспільства в цілому.

Про Платформу зростання зеленої економіки: учасниками Платформи є Торгово-промислова палата України, Центр “Розвиток КСВ”, Центр ресурсоефективного і чистого виробництва, Глобальний Договір ООН, Інститут Зеленої економіки. Платформа сприяєструктурованому діалогу з енерго- та ресурсоефективного управління підприємствами і створює міжрегіональні мережі контактів та партнерства.