Компанія lifecell допомогла організувати безкоштовні навчальні курси з користування сенсорними смартфонами для людей з вадами зору

28 вересня 2018 року. Діджитал-оператор lifecell став партнером Навчальноінформаційного комп’ютерного центру Українського товариства сліпих, що організовує спеціалізовані курси для людей з інвалідністю по зору. Навчання покликане допомогти незрячим людям соціалізуватися й опанувати нові можливості завдяки сучасним технологіям і цифровим послугам.

Оператор надав комп’ютерному центру Українського товариства сліпих у безкоштовне користування телефони марки General Mobile. Смартфони працюють на операційній системі Android 8.1 Oreo (Go edition), мають зручний сучасний дизайн, підтверджені високі показники продуктивності та енергоефективності, підтримують додаток TalkBack для озвучування тексту та дій з екрана, а також інші корисні додатки для людей з вадами зору.

«Раніше люди з інвалідністю по зору були відірвані від суспільства. А сьогодні новітні технології та інновації дозволяють нам повністю соціалізуватися. Ви здивуєтеся, наскільки звичайний смартфон може змінити життя незрячої людини. Наприклад, програма Talkback для Android читає все те, що написано на екрані. Для цього достатньо торкнутися дисплея, і голос озвучить, куди ви «тапнули». Незамінними є навігатори, інші функції та додатки, які дають можливість читати, писати, спілкуватися в месенджерах, вести сторінки в соцмережах, навчатися та працювати. Врешті, телефон та інші сучасні гаджети прокладають незрячій людині шлях до особистої незалежності. Я пишаюся, що наш довгоочікуваний проект реалізовано завдяки підтримці соціально відповідальної компанії», — зазначив Олександр Гордійко, директор Навчально-інформаційного комп’ютерного центру Українського товариства сліпих.

Для зрячої людини сучасний сенсорний смартфон — річ зручна та інтуїтивно зрозуміла. Для незрячої — спочатку це не більш ніж гладенький прямокутник. Для того щоб людина з вадами зору навчилася ним користуватися, потрібне бажання, час та терпіння. Курс невізуальної доступності сенсорних пристроїв створено з метою зробити цей процес швидшим та легшим. Заняття відбуватимуться два рази на тиждень по 3–4 години в приміщенні Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського у м. Києві. Тривалість одного курсу – три місяці.