lifecell став першим мобільним оператором, що розпочав розгортання мережі NB-IoT для «розумних» пристроїв ПАТ «Київгаз»

Діджитал-оператор lifecell першим в Україні розпочав розгортання робочої мережі NB-IoT для «розумних» пристроїв розробки ПАТ «Київгаз», яка дозволить дистанційно фіксувати показання газових лічильників, відстежувати стабільність подачі газу та вчасно попереджати ймовірні витоки газу. Проект реалізовується за підтримки компаній Ericsson, Odine Solutions та Affirmed Networks.

lifecell завершив перший етап розгортання мережі Інтернету речей за технологією NB-IoT у діапазоні 1800 МГц. Ця технологія дозволить під’єднати до кожної базової станції десятки тисяч «розумних» пристроїв. Спеціалісти ПАТ «Київгаз» розробили та встановили прилади дистанційної передачі показників лічильників (адаптери) на лічильники споживання газу, що дозволяють автоматично зчитувати та передавати дані в цілодобовому режимі через NB-IoT мережу lifecell до сервера ПАТ «Київгаз» у системи тарифікації та моніторингу.

Пілотний проект був розгорнутий за підтримки Odine Solutions та Affirmed Networks на базі віртуалізованої пакетної мережі Affirmed Networks та радіообладнання компанії Ericsson. Право на використання радіочастот для мережі NB-IoT, призначеної для Інтернету речей, lifecell отримав у липні 2018 року. Усі необхідні ліцензії для запуску цього проекту, а також консультаційнi послуги для розгортання мережi IoT на iнфраструктурi оператора lifecell, були надані компанією Ericsson.

Тестування провели за допомогою спеціальних адаптерів до лічильників газу ПАТ «Київгаз», які розмістили у кількох зонах м. Києва. Результати тесту є задовільними, що дозволяє впевнено масштабувати NB-IoT мережу lifecell на територію міста для забезпечення передачі показників усіх лічильників до сервера ПАТ «Київгаз».

Розгортання мережі lifecell територію області й інших міст надасть можливість будь-яким підприємствам і споживачам використовувати адаптери NB-IoT.

Тетяна Скричевська, керівник відділу рішень для корпоративного бізнесу, зазначила: «Кількість підключених пристроїв до Інтернету речей стрімко зростає. І ми, як діджитал-оператор, розуміємо необхідність створення відповідної інфраструктури, здатної забезпечити швидкий та безпечний обмін даними між пристроями. NB-IoT мережа lifecell дозволить ПАТ «Київгаз» оптимізувати роботу, максимально автоматизувавши процес збору та обробки даних».

Директор департаменту інформаційних технологій ПАТ «Київгаз» Мельничук Анатолій підкреслив: «Ми задоволені оперативним рішенням lifecell щодо впровадження мережі NB-IoT в Україні, тому що нові технології дають можливість економії ресурсів живлення адаптерів і дозволяють дистанційно отримувати інформацію з важкодоступних місць (наприклад, підвалів). За допомогою наших адаптерів можна зчитувати та передавати показники не тільки з лічильників газу, а й з лічильників води, тепла, електроенергії й інших приладів з імпульсним або цифровим виходом».

«Інтернет речей відкриває широкі перспективи для покращення якості життя людей, розвитку всіх галузей промисловості та росту економіки. За даними Ericsson Mobility Report, до 2024 року в світі очікується більш ніж 4 млрд. пристроїв, підключених до Інтернету речей. Наш проект у цій сфері, реалізований разом із оператором lifecell і ПАТ «Київгаз», дозволить жителям українських міст першими оцінити переваги нових технологій», ― прокоментував Сергій Терещук, технічний директор компанії Ericsson в Україні.

NB-IoT (NarrowBand IoT або NarrowBand Internet of Things) ― це ліцензований стандарт стільникового зв’язку на базі технології LTE для обміну даними між пристроями.

Особливості стандарту NB-IoT:

• технологія оптимізована для підключення великої кількості пристроїв із малим обсягом передачі даних;

• ефективне використання радіочастотного ресурсу (ширина смуги одного каналу ― 180 кГц);

• наднизьке споживання електроенергії пристроями, що дозволяє їм працювати до 10 років без заміни елемента живлення;

• збільшене покриття мережі.